Російського терориста Ігоря Безлера в Україні готові судити за злочини, вчинені ним на Донбасі

Російський терорист Ігор Безлер, відомий також за позивним “Бєс”

Російський терорист Ігор Безлер, який в 2014 році починав “рускую весну” на Донбасі, постане перед українським судом за кримінальні злочини.

Як повідомляє СБУ, слідство щодо Безлера завершено. За даними слідчих, так званий “комендант” окупованої “ДНР” Горлівки влітку 2014 року на окупованому Донбасі викрадав і катував людей. Зокрема, слідство встановило безпосередню причетність Ігоря Безлера до вбивств двох людей.

"За даними слідчих і контррозвідників СБУ, у червні 2014 року у місті Горлівка, що на Донеччині, зловмисник очолив угруповання бойовиків. Встановлено, що разом зі своїми спільниками він організував та керував викраденням і катуванням місцевого підприємця. Після цього зловмисник вчинив умисне вбивство потерпілого. Крім того, у липні 2014 року він організував викрадення рядового одного з батальйонів патрульної служби міліції особливого призначення. За наказом ватажка угруповання бойовики катували та вбили незаконно затриманого чоловіка", - йдеться в повідомленні СБУ.

В Україні Ігорю Безлеру інкримінують статті ККУ про порушення законів і звичаїв війни.

"За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно ватажка одного з незаконних збройних формувань так званої «ДНР» за фактом організації та вчинення жорстокого поводження з цивільним населенням, поєднаного із умисним вбивством (ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 438, ч. 2 ст. 438, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 438 КК України)", - повідомляє Офіс Генпрокурора України.

За ці кримінальні злочини Ігорю Безлеру в українському суді прокуратура домагатиметься максимального покарання - довічного ув'язнення.

"Відповідно до Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, Додаткового протоколу до Женевських Конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів від 8 червня 1977 року ці дії є серйозними порушеннями міжнародного гуманітарного права. За вчинення інкримінованих обвинуваченому особливо тяжких злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку передбачене максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі", - уточнили в Офісі Генпрокурора України.

Читайте також. “Бєс” висунув ультиматум Києву щодо обміну полоненими і в разі невиконання обіцяє розстріляти 8 офіцерів (Відео)

Нагадаємо, Ігор Безлер - громадянин Росії. В 2014 році він був одним із "польових командирів" бойовиків і зі своїм незаконним угрупуванням захопив Горлівку.

Читайте також: Влада не веде переговорів із вбивцями – відповідь Туричинова на ультиматум Безлера

Безлер проголосив себе "комендантом" окупованого міста. Після конфлікту з так званим керівництвом самопроголошеної "ДНР" Ігор Безлер покинув Донбас.

Читайте також: Безлер: «Я в Горлівку і в ДНР більше ніколи не повернуся»

Зараз Безлер живе в окупованому РФ Криму.