Російського митники поранили з мінометів бойовиків – Міноборони

 1Управління преси та інформації Міністерства оборони України уповноважене заявити, що зважаючи на близькість до державного кордону з Російською Федерацією, вогонь з артилерії або мінометів українські військові не застосовували і не застосовують.

У прес-службі повідомили, що сьогодні, 20 червня, під час виконання завдань антитерористичної операції, підрозділи Збройних сил, які задіяні у АТО, наблизилися до пункту пропуску Должанський, що на українсько-російському кордоні.

Терористи, які останнім часом окупували цей прикордонний об’єкт, відразу вчинили відчайдушний вогневий опір урядовим військам.

"Відкривши шквальний хаотичний вогонь, бандити намагалися втримати свої позиції. В один з моментів бойового зіткнення мінометна міна розірвалася поблизу лінії кордону. За інформацією російської сторони, у результаті цього вибуху поранений представник митної служби РФ", - йдкться у повдіомленні.

У зв’язку з цим випадком, Управління преси та інформації Міністерства оборони України уповноважене заявити, що зважаючи на близькість до державного кордону з Російською Федерацією, вогонь з артилерії або мінометів українські військові не застосовували і не застосовують.

"Натомість, терористи, для яких важливим є організація провокацій з метою дестабілізації у прикордонних районах, активно використовують наявне важке озброєння, артилерію та міномети", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Москва висловлює рішучий протест у зв'язку з обстрілом російського прикордонпункти з боку України.

Крім того, прес-служба СК РФ повідомила, що у даний час на території України в районі "Должанський" йде бойове зіткнення, у результаті якого зазнала обстрілу територія Російської Федерації.

"На місце події негайно виїхала група слідчих СК Росії для огляду і фіксації доказів обстрілу російської території. За результатами перевірки буде прийнято процесуальне рішення", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук повідомив, що у рамках дій українських силовиків з відновлення контролю за державним кордоном України з РФ відбулося бойове зіткнення наших підрозділів з групами терористів в районі пункту пропуску “Довжанський”.

“Бойовики чинили шалений опір. З території Росії на допомогу обороняється терористам прибув підрозділ найманців, оснащене, крім стрілецької зброї, і мінометами. За силовикам був відкритий мінометний вогонь.

Українські силовики, які у цьому районі, що не були оснащені мінометами.

У ході хаотичного мінометного обстрілу, в результаті розриву однієї з мін, був поранений російський митник”, — йдеться у повдіомленні.

Д.Тимчук також наголосив, що присутність в зоні пункту пропуску “Довжанський” російського митника свідчить про те, що російська сторона продовжує у співпраці з терористами здійснювати пропуск через кордон громадян та автотранспорту.

“У той час, як про закриття пункту пропуску „Довжанський“ українська сторона (Держприкордонслужба і Кабмін України) повідомила ще на початку червня.

Згідно з двосторонніми домовленостями, Росія повинна була припинити роботу пункту пропуску зі свого боку, однак з незрозумілих причин цього не зробила, порушивши міжнародні домовленості”, — написав Д.Тимчук.