Російські винищувачі вранці над Донбасом: нардеп наводить конкретні дані

ф1Сьогодні вранці над окупованим Донбасом пролітали російські військові літаки. Про це, заявивши, що бачих їх на власні очі, повідомив нардеп і позаштатний радник міністра інформполітики Олександр Бригинець. Штаб АТО і українська протиповітряна оборона заявляють, що нічого такого не було.

Додамо, що сьогоднішнє ранкове повідомлення Бригинця про літаки над окупованим Донбасом – далеко не перше. Раніше про те, що бачили інверсійний слід  повідомляли як місцеві мешканці, так і українські військові.

Читайте також: Над окупованим Донбасом почали літати російські військові літаки

Так, на початку вересня повідомлення про те, що над окупованою частиною Донбасу пролетів літак, повідомив український журналіст Андрій Цаплієнко. Він проінформував, що боєць 128-ї бригази ЗСУ бачив літак у небі над окупованим Донецьком. Йшлося про реактивну авіацію Росії.

"З Пісок. У небі над Донецьком з’явилася російська реактивна авіація. Перевірте і поширте будь ласка. З’явилася вона ще 31 серпня, але зараз стали вести себе більш провокаційно», – написав Цаплієнко на своїй сторінці в Facebook

А вранці 8 вересня місцеві мешканці на східній околиці окупованого Луганська бачили в небі сліди, схожі на інверсійні сліди літаків і навіть зробили їх фото.

Читайте також: Над окупованим Донбасом таки літають літаки? (Фото)

Досі жодних офіційних коментарів Штаб АТО чи Міноборони України не надавали до сьогоднішнього ранку, коли Бригинець у соцмережі виклав конкретні дані про проліт літаків.

"Сьогодні о 5.45-6.00 був свідком проходу російських винищувачів над територією окупованого Донбасу.

Спостерігав їх з району Авдіївки.

4 літаки пройшли зі сторони Луганська через Горловку в бік Маріуполя і через кілька хвилин повернулися назад.

О 6.05 п'ятий літак повернувся і почав робити показові маневри над Горловкою.

Висота польоту за нашими приладами - 6 000 метрів, віддаленість від лінії зіткнення - близько 15 км в глибину окупованих територій.

Цей маневр окупаційні війська проводять 5 день підряд.

Здивований, що немає відповідних заяв наших військових.

Нагадаю, згідно Мінських Домовленостей польоти військової авіації заборонені. Крім того, очевидно, що у т.з. ДНР не має своїх винищувачів і навіть формально визнати ці літаки 'сепаратистськими' неможливо.

Вчора Захарченко оголосив про чергове перемир'я. Мало того, що всю ніч лупашили мінометами, танком і 122мм по "промці" (промзона), Красногорці і Кераміку. Візуально бачив окремі траекторії Граду, так ще й літаки почали застосовувати. Не даремно вчора Турчинов згадав про проблеми нашого ПВО", - написав сьогодні вранці у Фейсбук Бригинець.

У штабі АТО спростовують інформацію депутата ВР і радника міністра інформполітики Олександра Бригинця про польоти російських винищувачів над територією окупованого Донбасу. Про це "Українській правді" заявив прес-офіцер АТО Іван Ареф'єв.

"Наші засоби протиповітряної оборони дозволяють контролювати повітряний простір, на більші дистанції, ніж написав Бригинець, інформація про застосування літаків, інформація не підтверджується", - наголосив Ареф'єв.

Крім того, бійці, які перебувають на позиціях в районі Авдіївки, також не підтвердили цю інформацію "Українській правді".

Водночас Бригинець в коментарі УП наполягає, що бачив саме літаки, однак відмовився розповідати, які саме прилади використовувалися.

"Дуже прикро, що в штабі АТО так кажуть", - додав також він.

Бригинець наголосив, що ані артилерія, ані безпілотники не лишають за собою інверсійний слід, а ці літаки лишали.

"Ми бачили всі відповідні смужки, за ними простежували зміну курсу, вони здійснювали дуже багато маневрів над Горлівкою, повертали ліворуч, праворуч. Це не могли бути пасажирські літаки", - наголосив він.

"На наше враження, це був маневр, щоб розсекретити наші ППО", - додав Бригинець.

Він додав, що літаків чути не було. Крім того, він зазначив, що намагався фіксувати на фото ці літаки, але звичайною мильницею на великій дистанції їх важко роздивитися.

Між тим сили ППО також заявили, що не фіксували жодних літаків.

"Інформація, оприлюднена у соціальній мережі Фейсбук щодо проходу російських винищувачів над територією окупованого Донбасу, вранці 14 вересня 2016 року не відповідає дійсності", - наголосили сили ППО.

"За даними оперативної чергової служби Повітряних Сил, зазначені в інформаційному повідомленні факти не підтверджуються. Водночас, бойовими обслугами визначених сил і засобів ППО 13 вересня в районі 15.00 та 18.00 було зафіксовано, та класифіковано роботу двох безпілотників, які здійснювали політ на висоті 1500-2000 метрів у районі Горлівка-Донецьк", - зазначили на ФБ сторінці сил ППО.

"Слід зазначити, що чергові сили з ППО України, визначеним складом виконують завдання щодобового бойового чергування. Про випадки порушення в повітряному просторі України, та на її кордоні негайно повідомляється вище керівництво, для прийняття рішення на відповідне реагування", - сказано в повідомленні.