Російські військові на Донбасі все більше цікавляться, як правильно здатися в полон

1Багато російських військових на Сході України після тисячі смертей своїх товаришів вже задаються питанням, а як грамотно і без особливих наслідків здатися в полон українським силовикам.

Звичайно ж, багато російських солдатів і офіцерів не хочуть вмирати за злочинні і божевільні ідеї свого головнокомандувача Путіна, а тому вони цікавляться в російських правозахисників, як «правильно» здатися в полон Збройним силам України в критичних ситуаціях. Про це на своїй сторінці у Фейсбук розповіла, наприклад, відома російська правозахисниця Олена Васильєва.

«До мене все частіше звертаються з питанням: як здатися в полон? Так і просять роз’яснити процедуру. Пишуть і дружини молодих контрактників, і самі хлопці. Це ті, хто не хоче стріляти» – повідомила Васильєва..

Також вона розповідає, що приватно говорять російські офіцери:

«Розповідають, що посилати на Донбас вже нікого. Військовослужбовці роблять все, щоб не потрапити на війну, - беруть лікарняні, відпустка за сімейними обставинами або просто навідріз відмовляються їхати в Україну. З військової частини в Кам'янці під Санкт-Петербургом 300 осіб відмовились, більше 200 - у Мурманській області, те ж саме - в Омську. Офіцери кажуть, що ледь 100-150 чоловік набирається замість 3-4 тисяч за рознарядкою».

Тим, хто відмовляється їхати воювати на Донбас, загрожує звільнення, каже Васильєва, але військові вважають, що «нехай звільняють, лише б вижити.

«В Кам'янці, під Виборгом, де дислокуються мотострілкові підрозділи, жінки збираються під КПП кожні вихідні, з інших регіонів приїжджають, вимагають, щоб солдат не відправляли в Україну», - повідомила Васильєва.

Нагадаємо читачам «Преси України», що вчора в Мурманськ прибуло три «вантажу 200» зі Сходу України, а також троє російських найманців, які були у полоні в українських військових.