Російські війська зосередились біля кордонів Харківщини та Чернігівщини

фото: ipress.ua
фото: ipress.ua

Керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук стверджує, що російські війська відійшли від кордонів із Луганською областю, натомість зосередившись біля кордонів Харківщини та Чернігівщини.

Про це Дмитро Тимчук написав на своїй сторінці у Facebook.

“Російські війська біля кордону перегрупуються. Вони відійшли від Луганської області , але продовжують концентруватися навпроти Харківської, а також зростає їх кількість навпроти Чернігівської області”, – пише Тимчук. – iPress.ua

Водночас він каже, що зросла розвідувальна діяльність росіян.

"Наші прикордонники і контррозвідники констатують: російська розвідувальна діяльність у прикордонних районах України зростає. ФСБ Росії пупок надриває, щоб дестабілізувати обстановку в південно-східних регіонах. Сьогодні також російські вертольоти двічі "випадково" залітали за кордону Криму в Херсонську область. Загалом ситуація складна: скупчення військ і постійні провокації", - стверджує військовий експерт.

"Хоча сьогодні ж міністр внутрішніх справ України Аваков заявив , що ситуація з сепаратизмом в регіонах пішла на спад. Схоже , працьовиті хлопці з ФСБ в цьому місяці залишаться без премії", - пише Тимчук.

Він також стверджує, що є проблема із українськими військами, які виводяться з Криму. За його словами, окрім перебіжчиків і тих, хто зберіг вірність присязі є ще третя категорія військовослужбовців. Це ті, хто написав рапорт на звільнення і, не бажаючи служити Збройним силам України та їхати з Криму, пішов додому.

"Зараз з'ясовується, що немає правових підстав для того, щоб Міноборони розірвало з ними контракт. А тому ці хлопці хоч і не стали зрадниками, але для отримання офіційного статусу "звільнених з військової служби" їм доведеться ще чимало помучитися. І, перебуваючи на окупованій території, зробити це буде непросто", - каже Тимчук.

Позитивними моментами експерт називає бойову підготовку українських військових.

"Українські Збройні сили пішли з головою в бойову підготовку. Повідомлення Міноборони про проведення навчань у різних регіонах і за найбільш насиченою програмою - як бальзам на душу. Я не знаю, наскільки наша армія зможе протистояти агресору, якщо доведеться. Це чесно. Але кожна година, проведена українським солдатом в поле, кожен його постріл по мішені і кожен марш-кидок, роблять його сильнішим. Це факт", - зазначив Тимчук.

Як повідомляв iPress.ua, впродовж останніх тижнів на східних і північних кордонах України Росія накопичує значні обсяги військ.

26 березня неподалік населених пунктів Калинівка та Амонь Хомутівського району Курської області було помічено пересування танків Кантемирівської та Таманської дивізії, які вважають "елітою" російських сухопутних військ.

У Державній прикордонній службі України повідомляють, що на українсько-російському кордоні спостерігаються непоодинокі випадки провокацій зі сторони російських агресорів.

За даними керівника Центру військово-політичних досліджень Дмитра Тимчука, Росія зібрала на кордоні з Україною близько 700 одиниць бронетехніки, 240 авіації, 150 одиниць артилерійських систем різних калібрів та 100 одиниць реактивних систем залпового вогню.

Окрім того, сьогодні в напрямку на північ Криму вирушила колона з 10 тралів РФ, на яких перевозять танки Т-64б з складу 36-ї бригади берегової оборони.