Російські спецслужби вербували українців на Луганщині (Відео)

n_1847_64643477У Луганській області СБУ викрила спробу спецслужб Російської Федерації схилити громадянина України до негласного співробітництва. Активіст волонтерського руху, який мешкає в одному з прикордонних районів Луганщини, поїхав до Росії в особистих справах.

Під час перетину державного кордону у пункті пропуску «Ровеньки» (Білгородська область РФ) його затримали російські прикордонники. Без будь-яких пояснень вони направили чоловіка у т.зв. «відстійник», де йому довелося чекати майже дві години. Потім чоловік у цивільному одязі, який представився співробітником ФСБ РФ, перевів його до спеціально обладнаного приміщення, що нагадувало тюремну камеру.

Читайте також: У Києві затримали сепаратистку, яка просила Путіна ввести війська

Офіцер ФСБ був обізнаний щодо волонтерської діяльності затриманого. Він спробував морально зламати українця та примусити погодитись на негласне співробітництво з російською спецслужбою. Спочатку переконував його в істинності сепаратистських «ідеалів», потім став психологічно тиснути, погрожувати ув’язненням та закриттям йому та його родині в’їзду до Росії.

«Коли вас почнуть бомбити, тікати вам буде нікуди», – тиснув росіянин.

Читайте також: На стороні бойовиків воюють ті, хто раніше штурмував Грозний (Відео)

Аби позбутися настирливого ФСБшника, чоловік зробив вигляд, що погодився на його пропозиції. А повернувшись до України, одразу ж зв’язався зі співробітниками СБУ та повідомив про спробу вербування російськими спецслужбами.

Служба безпеки України наголошує, що подібні випадки не є поодинокими. Спецслужби суміжної держави намагаються використовувати наших співгромадян у розвідувальних цілях, не зупиняючись перед застосуванням насильницьких методів впливу. Згідно зі ст. 111 Кримінального кодексу України, державна зрада карається позбавленням волі строком до 15 років.

Разом з тим, громадянин України, який не вчинив на виконання злочинного завдання іноземної спецслужби жодних дій і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняється від кримінальної відповідальності, повідомляє прес-служба СБУ.