Російські окупанти засудили “українських диверсантів” до 14 років колонії

ф1Севастопольський міський суд засудив двох жителів Севастополя Володимира Дудку та Олексія Бессарабова, яких ФСБ вважає агентами українських спецслужб, до 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Таке рішення суд виніс 4 квітня, повідомляє “Інтерфакс“.

Читайте також: Російський суд їх уже арештував — назвали імена українців, яких ФСБ затримала як «розвідників» (Фото)

Адвокат Дудки Сергій Легостов додав, що обом засудженим призначили також штрафи.

"Дудці – 350 тисяч рублів, Бессарабову – 300 тисяч рублів. Дали обом 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, без в'язниці", - сказав захисник.

Він додав, що засуджені не визнають своєї провини і будуть оскаржувати вирок.

"Дудка і Бессарабов не визнавали і не визнають своєї провини, вони вважають справу сфальсифікованою", - заявив Легостов.

Читайте також: Російський суд їх уже арештував — назвали імена українців, яких ФСБ затримала як «розвідників» (Фото)

Нагадаємо, що російське держобвинувачення просило про 15 років позбавлення волі для обвинуваченого у "справі українських диверсантів" Володимира Дудки і про 14 років і 10 місяців для Олексія Бессарабова, а також про 500 тисяч рублів штрафу для кожного. Перші 4 роки прокурор пропонував утримувати севастопольців у в'язниці, інші 11 років – у колонії суворого режиму.

Читайте також: В Україні заявляють, що Росія почала брати в заручники пересічних українських громадян

  • 9 листопада 2016 року в Севастополі затримали співробітників кримського аналітичного центру "Номос" Дмитра Штиблікова і Олексія Бессарабова, а також їхнього близького друга Володимира Дудку.
  • Усіх трьох звинуватили в підготовці диверсій в анексованому Криму на замовлення української розвідки.
  • У Службі безпеки України повідомили, що затримані в Криму громадяни України не є ні співробітниками, ні контактерами з боку СБУ.
  • 16 листопада 2017 року Севастопольський міськсуд засудив Штиблікова до 5 років колонії суворого режиму і до штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (95 тисяч гривень).
  • 31 липня 2018 року підконтрольний Кремлю Севастопольський міський суд продовжив арешт на шість місяців севастопольцям Володимиру Дудці і Олексію Бессарабову.