Російські окупанти закладають на Донбасі заборонену міжнародним правом вибухівку

Заборонена міжнародним правом російська міна ПОМ-2 на Донбасі. Фото – Twitter/Falcon

Російські окупанти на Донбасі продовжують грубо порушувати не тільки Мінські угоди, а й міжнародне право.

Як повідомляє Міністерство оборони України з посиланням на дані української військової розвідки, запроваджений з 27 липня режим припинення вогню на Донбасі бойовики так званих “армій” самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” використовують для обладнання своїх передових позицій і замінування територій.

“Командування оперативного угруповання російсько-окупаційних військ на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях використовує “режим тиші” для удосконалення інженерного обладнання передових позицій з’єднань і частин першого та другого армійських корпусів. Зокрема, встановлюються нові мінні загородження з використанням протипіхотних мін російського виробництва, які заборонені міжнародними договорами”, – йдеться в повідомленні ГУР Міноборони України.

За даними української військової розвідки, російські окупанти продовжують безсистемно мінувати Донбас, наражуючи на небезпеку підірватись на мінному полі в тому числі й цивільних.

“Російські окупанти здійснюють мінування без складання карт мінних полів, що призводить до збільшення втрат їх особового складу та загибелі і травмування цивільного населення”, – повідомило Головне управління розвідки Міноборони України.

Читайте також: На мінному полі бойовиків на Донбасі підірвався російський офіцер

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, 29 вересня цього року Міноборони України повідомило, що на мінному полі, обладнаному російськими окупантами Донбасу, підірвався російський офіцер, який прибув на Донбас командувати підрозділом “армії” бойовиків. Офіцеру РФ вибухом відірвало ногу.

Читайте також: Російські окупанти Донбасу виганяють своїх диверсантів на мінні поля

На початку листопада ГУР Міноборони України інформувало, що ворог на Донбасі “застосовує диверсійно-розвідувальні групи та саперні підрозділи для перевірки мінних загороджень та встановлення нових мінних пасток з використанням протипіхотних мін”.

Читайте також: Оприлюднені кадри з позиції ЗСУ, в яку пробирались російські окупанти (Фото)

29 листопада штаб ООС повідомив, що українські військові на Луганському фронті того дня відігнали диверсійну групу російських окупантів, яка мала на меті замінувати підходи до позицій ЗСУ.

Читайте також: “Так близько ще не підходили”, – бійці ЗСУ про бій із російськими окупантами на Донбасі (Відео)