Російські окупанти вирішили заборонити Меджліс кримськотатарського народу

2e29071c6433b88d462dd9a7922ff51b

Прокурор окупованого Росією Криму Наталія Поклонська подала в російський Верховний суд Криму позов про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це повідомляє Українська правда.

Вона підписала заяву на підставі статті 9 ФЗ “Про протидію екстремістській діяльності”.

Поклонська заявила, що від кримськотатарського населення “продовжують надходити звернення з проханням визнати протиправною і провокаційною діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, а також вжити заходів щодо заборони використання кримськотатарського національного прапора злочинцями, які здійснюють блокади і диверсії проти народів Криму”.

Читайте також: Як окупанти обшукували будинки кримських татар у Криму (Відео)

Копію позову Поклонська вручила заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялову.

"У зв'язку з тим, що голова Меджлісу Чубаров Рефат Абдурахманович переховується від органів слідства і знаходиться в даний час в розшуку за злочини, у вчиненні яких пред'явлені звинувачення; відповідно до ваших пояснень, ви представляєте інтереси Меджлісу в Криму, є першим заступником голови, я вам вручаю копії документів, заяву до Верховного суду Республіки Крим про заборону діяльності громадського об'єднання", - сказала вона.

Як відомо, у Криму оголосили про "заочний арешт" лідера кримських татар Джемілєва.

Читайте також: Іслямов заявляє, що в Криму почалося «бомбардування»

Джемілєву, який представником президента по Криму, окупанти ще раніше заборонили в'їзд до Криму, як і главі Меджлісу Рефату Чубарову.

Як відомо, на території Криму систематично порушуються права кримських татар. У лютому прокотилася хвиля нових обшуків.

Внаслідок обшуків, проведених у 11 лютого у кримських татар у різних регіонах Криму співробітники ФСБ затримали 12 осіб. За словами адвоката, всі затримані підозрюються у зв'язках з "терористичною організацією".