Російські окупанти почали призов на окупованому Донбасі (Документ)

Призов на строкову військову службу в так звані “армії” самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” почався 1 квітня.

Як повідомляють сепаратистські ЗМІ, це перший призов до лав бойовиків.

Почався він на підставі так званих “указів” глав самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”. Так, “указ” про такий призов так званий “глава ДНР” Денис Пушилін підписав 25 березня. Відповідно до нього, до лав бойовиків російські окупанти мають намір залучити на пів року строкової служби дві сотні юнаків-мешканців окупованих “ДНР” територій Донецької області. Йдеться про молодих людей 1994-2003 років народження.

Читайте також: Росія готує призов до війська мешканців окупованого Донбасу

Як писала ІА "7 Днів-Україна", раніше ГУР Міноборони України повідомляло, що через нестачу бойовиків і російських найманців у так званих "арміях" самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" Генштаб ЗС РФ розробив план призову мешканців окупованого Донбасу до цих "армій" із 2021 року.

Читайте також: Російські окупанти в авральному порядку готують призов на окупованому Донбасі

У березні цього року українська військова розвідка інформувала, що російські окупанти в терміновому порядку готують призов на окупованому Донбасі.

Читайте також: Мешканців окупованого Донбасу з російськими паспортами вже забирають до армії РФ

У листопаді 2020 року російське командування влаштувало на окупованому Донбасі військові збори так званих "резервістів", серед яких провело опитування про готовність служити в "арміях" самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Пройти в них строкову службу були згідні 15% опитаних, понад 50% відповіли, що будуть чинити супротив всіма способами, а 25% заявили, що втечуть від призову, покинувши окупований Росією Донбас.