Російські хакери намагаються викрасти інформацію щодо досліджень, пов’язаних із коронавірусом

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Британський національний центр кібернетичної безпеки (NCSC) висловив застереження, що університети Сполученого Королівства разом із дослідницькими центрами стають ціллю цілої хвилі нападів з боку хакерів із «ворожих держав», поміж яких у першу чергу згадується Росія. 

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Мета нападів – заволодіння інформацією, яка стосується досліджень на шляху вироблення вакцини проти коронавірусу.

Вважається, що кіберзлочинці діють під керівництвом урядів Росії, Китаю та Ірану. Хакери концентрують увагу на дослідницькій діяльності у напрямку вироблення вакцини проти коронавірусу. Втім, досі жодна зі спроб нападу не була успішною.

«Виглядає так, що Росія знов цим займається. Цього разу кібернапади спрямовуються на викрадення досліджень, пов’язаних із коронавірусом. Іран та Китай також підозрюють в участі у цій діяльності. Буквально нещодавно чеські шпиталі зазнали кібернападів, які пов’язують із російськими хакерами», – йдеться у повідомленні NCSC.

Голова відділу кібернетичних досліджень Королівського інституту об’єднаних служб Джеймс Саллівен заявив, що пандемія призводить до збільшення зловмисної кібернетичної діяльності вороже налаштованих держав, зокрема у зв’язку з виробленням вакцини від коронавірусу.

За його словами, британські фахівці з кібернетичної безпеки працюють цілодобово з метою допомогти тим, хто стає ціллю подібних нападів.