Російська прокуратура оскандалилась у суді над українським політв’язнем

Павло Гриб на суді. Фото - Громадське радіоПавлу Грибу прокуратура Росії інкримінує статтю, якої в російському Кримінальному кодексі уже немає. За версією обвинувачення Гриб у переписках та розмовах по скайпу схиляв російську школярку зробити вибухівку та підірвати її на шкільній лінійці. Павло Гриб заявив, що з обвинуваченням не згоден повністю.

Як повідомляє Громадського радіо з зали суду, сьогодні суд РФ почав слухати справу викраденого в Білорусі громадянина України Павла Гриба по суті.

Після того, як прокурор зачитав обвинувальний акт, суддя звернув увагу на те, що статті, яку інкримінують Павлу Грибу, в Кримінальному кодексі РФ уже немає. Прокурор визнав це і заявив, що це помилка.

Прокурор читав обвинувальний акт шість хвилин. У ньому зазначають, що Павло Гриб діяв під тиском Стефана Капіноса, з яким познайомився у 2013 році. За версією звинувачення Гриб схиляв російську школярку Тетяну Єршову виготовити та підірвати вибухівку. Дівчинка нібито не любила «вчителів, учнів та усіх росіян». У 2017 році Павло познайомився зі школяркою Єршовою з Сочі, спілкувався з нею скайпом. Єршова нібито захотіла підірвати вибухівку, але не зробила цього. Інкримінують Грибу статтю кримінального кодексу РФ «схиляння до теракту». Після оголошення обвинувального акту Павло Гриб заявив, що не визнає обвинувачень.

«Я повністю незгоден з обвинуваченням, — сказав Гриб. — Оскільки під час ведення слідства були допущені критичні помилки, які не дозволяють обґрунтувати це обвинувачення для того, аби мати підстави для притягнення до відповідальності».

Павло спілкується українською, його перекладають.

Його адвокатка Марина Дубровіна додала, що під час слідства допустили серйозні порушення, які не дозволяють продовжувати суд. На те, що в обвинувальному акті, зачитаному прокурором, вказана стара редакція статті 205 КК РФ, за якою обвинувачують Павла, звернув увагу один з суддів Сергій Горелов. Стаття передбачає вісім років тюремного ув’язнення, але вже не діє.

Прокурор заявив, що це помилка, а він має на увазі нову редакцію цієї статті, за якою обвинувачуваному загрожує до 10 років колонії. Адвокат Марина Дубровіна заявила, що посилення покарання суперечить російській Конституції. Колегія суддів пішла до нарадчої кімнати. Вирішується питання чи повертати обвинувальний акт прокурору.