Російська православна церква закликала не визнавати Православну церкву України

ф1Синод Російської православної церкви закликав інші помісні церкви не визнавати створену на Об’єднавчому соборі Православну церкву України.

Про це йдеться у журналах синоду РПЦ, пише “УП“.

Російські церковники у своєму зверненні називають Православну церкву України “спільнотою” і просять підтримки для митрополита УПЦ МП Онуфрія, стверджуючи, що він має титул “Київський і всієї України”.

Читайте також: Єдина православна церква України є: виступ глави нової церкви, Президента України та спікера ВР після рішення Об’єднавчого собору (Відео)

“Звернутися до предстоятелів і священних синодів братських помісних православних церков із закликом підтримати митрополита Київського і всієї України Онуфрія, єпископат, духовенство, монахів і вірних чад Української православної церкви у зв’язку з пережитими випробуваннями, а також не визнавати співтовариство, засноване на так званому “об’єднавчому соборі” 15 грудня 2018 року в Києві, в якості автокефальної помісної православної церкви”, – йдеться в постанові.

Читайте також: «Процес пішов»: віряни храму УПЦ МП перейшли до єдиної Православної церкви України (Відео)

Крім того, синод РПЦ висловив “глибоке занепокоєння” у зв’язку з набранням чинності закону №5309, що зобов’язує Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву, вказавши приналежність до Росії.

Читайте також: У ВР пояснили, що буде з УПЦ МП, якщо вона не змінить свою назву

В РПЦ також заявили, що готові взяти під свою юрисдикцію розформований Констатинополем Західноєвропейський екзархат російських парафій.

Читайте також: Порошенко підписав закон, що зобов’язує УПЦ (МП) вказати у своїй назві приналежність до РПЦ

Крім цього, Синод РПЦ прийняв рішення створити патріарші екзархати у Західній Європі (з центром у Парижі) і Південно-Східній Азії (з центром у Сінгапурі).