Росії не вдалося перешкодити Україні – Президент США привітав народ України

imagesПрезидент США Баркак Обама привітав народ України з проведенням виборів. Дана заява опублікована на сайті Білого Дому.

“Від імені всіх американців, я вітаю народ України та надіюсь, що їх голоси були почуті, проголосувавши на їхніх президентських виборах сьогодні. Незважаючи на провокації і насильство, мільйони українців прийшли на виборчі дільниці по всій країні, і навіть в деяких частинах східної України, де за підтримки Росії сепаратистські угруповання прагнули позбавити цивільних прав цілі регіони, деякі сміливі українці ще змогли віддати свої голоси. Ми високо оцінюємо рішучість усіх тих, хто брав участь, а також зусилля уряду України щодо проведення цих виборів в умовах загрози”,- зазначив Обама.

За його словами, протягом останніх декількох місяців український народ неодноразово демонстрував своє бажання обирати своїх лідерів без втручання і жити в умовах демократії, де вони можуть визначати своє майбутнє без насильства і залякування.

"Ці вибори є ще одним важливим кроком вперед, зусиллям уряду України об'єднати країну з охопленням всіх своїх громадян, щоб вирішити їх проблеми та прагнення.

Сполучені Штати з нетерпінням очікують спільної роботи з наступним президентом, а також демократично обраним парламентом, щоб підтримати зусилля України щодо прийняття важливих політичних та економічних реформ. Ми також продовжуємо підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України, засуджуємо і відкидаємо окупацію Росії і спробу анексії Криму, і як і раніше прихильні роботі з Україною та іншими партнерами, щоб знайти мирне вирішення конфлікту", - зазначив Б.Обама.

Нагадаємо, Президент Румунії Траян Бесеску привітав П.Порошенка із перемогою на виборах президента України.

Також нагадаємо, очільник МЗС Швеції К.Більдт зазначив, що українці обрали п’ятим президентом П.Порошенка.

Як повідомлялося, за остаточною інформацією Національного екзит-полу'2014 П.Порошенко набрав 55,7% голосів.