Росіяни порушують своє законодавство, коли їм зручно: Ілля Новіков про можливий судовий процес над «азовцями»

 

Фото: novoeizdanie.com

Колишній російський адвокат Ілля Новіков, який переїхав з Москви до Києва, і раніше представляв інтереси багатьох українських політв’язнів, у розмові з «Главкомом» оцінив можливий майбутній судовий процес над «азовцями», пояснив, у яку гру грає Росія, та застеріг Україну у неї втягуватися.  

Відео АР.

За словами Новікова, росіяни не відчувають, що вони обмежені власним законодавством – вони його порушують кожного разу, коли їм це зручно, а тому не можна сподіватися, що вони дотримаються домовленостей щодо обміну азовців на військовополонених російських солдат.

 Читайте також:  Росія назвала кількість українських бійців, які вже вийшли з “Азовсталі”

Щодо можливого судового процесу над «азовцями», то Новіков сказав, що «Якщо він запланований як показовий, то має бути відкритим, бо інакше не буде ефекту. Але можуть бути й інші варіанти. І я не впевнений, що про цей навіть ще не оголошений процес треба говорити у таких термінах. Люди опинилися у полоні, до якого вони потрапили, коли їх знімали на камеру. Це означає, що за життя і здоров’я кожного з них офіційно відповідають російські державні структури. Будь-які спроби їх катувати та поводитися з порушенням міжнародних принципів, означатимуть особисту відповідальність кожного російського посадовця, що візьме у цьому участь».

Як сказав Новіков, «якщо ми про це будемо говорити в юридичному полі (про суд. - Ред.), то це буде тільки їм на руку (росіянам. – Ред.). Росіяни хочуть показати, що у них там Нюрнберг, який вони, мабуть, спочатку у Києві хотіли організувати. Не треба їм підігрувати і давати таку можливість».