Росія взялася висувати Україні нові вимоги

Росія хоче, аби Україна в Тристоронній контактній групі замінила Тетяну Третьякову на Віктора Медведчука, а затриманого ЗСУ озброєного бойовика Андрія Косяка передала в окупований Луганськ.

Про такі нові вимоги, які взявся висувати представник РФ у ТКГ, повідомив у Фейсбук представник української сторони у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Сергій Гармаш.

“Ніхто не буде диктувати Україн, кого їй включати до складу своєї делегації”, – повідомив реакцію Української делегації на засіданні Тристоронньої контактної групи 27 жовтня Сергій Гармаш.

Він також підкреслив, що про передачу Україною бойовика "ЛНР" з паспортом РФ російським окупантам в Луганську і мови бути не може.

Читайте також: Оприлюднені кадри затримання бойовика “ЛНР”, якого Кремль хоче використати для тиску на ОБСЄ і Україну (Відео) 

Гармаш повідомив, що глава російської делегації Гризлов взагалі відмовився обговорювати питання Косяка. Спеціальний представник РФ у ТКГ Кульмухаметов, який змінив Гризлова невдовзі після початку зсідання ТКГ, поцікавився, коли російський консул отримає до Косяка доступ і при цьому вимагав передати Косяка в Луганськ.

"Ми запитували: "Якщо консульський доступ - тоді ви визнаєте, що він громадянин Росії. Але чому тоді передати його потрібно Луганську, - це ж, навіть із позиції Росії - територія України?". Чітких відповідей ми так і не отримали... Однозначно можна сказати, що Косяк буде сидіти, поки український суд не прийме щодо нього правового рішення. Потом, якщо Росія запросить видачі свого громадянина, ми зможемо розглянути питання його обміну на наших бранців, утримуваних у РФ чи ОРДЛО", - написав Гармаш.

Читайте також: “Байрактар” знищив гармату ворога і не тільки: Генштаб показав відповідь ЗСУ на артобстріли окупантів Донбасу (Відео, Мапа)

Сергій Гармаш також повідомив, що представників ОРДЛО і Росії не цікавило відкриття КПВВ на Донбасі, інші гуманітарні питання, натомість на засіданні ТКГ найбільший інтерес їх був до застосування ЗСУ для удару у відповідь турецьких безпілотників.