Росія висунула Україні нову вимогу щодо Донбасу (Відео)

Росія хоче, щоб перед наступним обміном полоненими на Донбасі Україна “юридично очистила” всіх обміняних раніше.

Про таку нову вимогу Росії, висунуту Україні в ході відеоконференції гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи 19 січня, повідомив радник і речник української делегації у ТКГ Олексій Арестович в ефірі телеканалу “Дом“.

Арестович зазначив, що таку нову умову обміну полоненими в ході засідання підгрупи ТКГ Росія висунула після того, як представник України у підгрупі Галина Третьякова закликала РФ припинити блокування обміну утримуваними особами. Нову вимогу Росії Арестович називає неприйнятною для України.

“Російська сторона хоче, щоб попередні обміняні в грудні і в квітні 2020 року особи були юридично очищені. У протоколах, підписаних Леонідом Кучмою в час його очільництва української делегації немає такого пункту як “наступний етап обміну відбудеться після беззастережного юридичного очищення раніше звільнених осіб”, – наголосив Арестович.

Читайте також: У ТКГ розробляють новий план врегулювання ситуації на Донбасі

Речник української делегації на Мінських переговорах наголосив, що такими додатковими умовами Росія зриває не тільки обмін полоненими, а й виконання раніше досягнутих міжнародних домовленостей щодо Донбасу.

“Тобто росіяни таким чином не виконують Нормандські і Мінські домовленості”, – сказав Олексій Арестович.

Читайте також: Експерт назвав умову перемоги України на Донбасі: “Кремль зламає зуби”

Більше – у прямій мові Арестовича у відео телеканалу “Дом“.