У НАТО підтвердили нові дані України про війська РФ біля кордонів: Росія продовжує дестабілізацію

Головнокомандувач ЗСУ на засіданні Військового комітету НАТО. Фото – Генштаб ЗСУ

Попри заяви РФ про відведення до 1 травня своїх військ від кордонів України, там і зараз залишається близько 80-ти тисяч російських військ разом із озброєнням та військовою технікою.

Про це Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак 18 травня доповів на засіданні Військового комітету НАТО, інформує Генштаб ЗСУ.

Незважаючи на заяву міністра оборони РФ про повернення військ до місць постійної дислокації, Росія продовжує утримувати близько 80 тисяч особового складу та значну кількість озброєння і військової техніки біля різних ділянок кордону з Україною. Також продовжують перебувати в Азово-Чорноморському регіоні кораблі й катери, перекинуті на підсилення російського угруповання з Північного флоту та Каспійської флотилії. За нашими оцінками, згадане дозволяє Росії швидко наростити наступальні спроможності угруповань своїх збройних сил для здійснення наступальних дій проти України“, – сказав генерал ЗСУ Хомчак.

Читайте також: Головнокомандувач ЗСУ назвав ступінь готовності українського війська відбити наступ армії РФ (Відео)

Глава Військового комітету НАТО із такими даними України погодився, зазначивши, що Альянс має дані про "десятки тисяч" російських військових, які залишаються біля кордонів України зі зброєю та технікою.

"Росія продовжує свою модель агресивних дій з дестабілізації, включно з постійним порушенням українського суверенітету та територіальної цілісності та посиленням на українському кордоні. Хоча ми спостерігали деяке скорочення чисельності російських військ поблизу кордону, там залишаються десятки тисяч, зі зброєю та технікою. Росія намагається ввести обмеження в Чорному морі, включно з обмеженням доступу до Азовського моря через Керченську протоку", - констатував дії РФ щодо України очільник Військового комітету НАТО сер Стюарт Піч.

Читайте також: Командувач ООС назвав чисельність окупаційних військ Росії, які воюють проти України на Донбасі (Відео)