Росія погрожує відповіддю на санкції, які ЄС готує за отруєння Навального

Олексій Навальний після отруєння

Росія готова дзеркально відповісти на санкції ЄС, які там готують за отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Про це заявила речниця МЗС Росії Марія Захарова в ефірі телеканалу “Дождь”, пише “УП“.

“Санкції, обмежувальні заходи, стоп-листи завжди у міжнародних відносинах приводять до одного – до відповідних заходів”, – сказала Захарова.

До цього французьке видання Le Monde повідомило, що до списку санкцій, який Франція і Німеччина запропонують своїм партнерам по Євросоюзу в зв’язку з отруєнням опозиційного політика Росії Олексія Навального, увійдуть дев’ять імен росіян.

Нагадаємо,

  • Російського опозиціонера Олексія Навального, який намагається викривати представників російської влади та не раз перебував під арештом, отруїли в РФ препаратом “Новічок”. 20 серпня він знепритомнів у літаку, потрапив до реанімації, потім впав у кому. З Росії його перевезли до Німеччини.
  • 23 вересня Навального виписали з німецької клініки Charité.
  • Німецькі фахівці вважають, що Навального отруїли “поліпшеною” версією хімічної речовини групи “Новічок” – і він мав померти ще в літаку. На їхнє переконання, операцію з використанням такої новітньої отрути могла провести тільки російська спецслужба.
  • Лабораторії у Франції і Швеції підтвердили отруєння Навального нервовим агентом із групи “Новічок”.
  • Навальний в інтерв’ю “Der Spiegel” заявив, що до його отруєння причетний особисто президент Росії Володимир Путін.