Росія оскандалилась на Олімпіаді-2020 ще до її початку

Російські веслярі. Фото – Eurosport

Росія знову потрапила в допінг-скандал. РФ зняла з виступів на Олімпіаді в Токіо цілу команду веслярів, у двох спортсменів якої тести на допінг виявились позитивними.

Як повідомляє Міжнародна федерація веслувального спорту, у двох членів четвірки веслувальників – Микити Моргачова та Павла Соріна – повторна проба на допінг 7 липня виявила мельдоній. Федерація веслування РФ виключила цих спортсменів зі списку олімпійців і спершу мала намір замінити їх на двох інших. В результаті ж, за повідомленням 18 липня, Росія взагалі зняла цілу команду веслярів з участі в Олімпіаді, що стартує в Токіо 23 липня.

Мельдоній як допінг у російських спортсменів виявляють далеко не вперше.

Читайте також: Спортсмен з Росії попався на допінгу в Пхьончхані

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", на Олімпіаді у Пхьончхані в 2018 році мельдоній виявляли в організмі кількох російських спортсменів.

Читайте також: Олімпіада-2018: у російських спортсменів забрали медалі (Відео)

Так, у вживанні мельдонію звинуватили керлінгіста Олександра Крушельницького. Він разом зі своєю дружиною Анастасією Бризгаловою вибороли на Олімпіаді-2018 бронзові нагороди у дабл-міксті. Але спортивний арбітражний суд через допінг результати цих російських спортсменів анулював і нагород позбавив.

Читайте також: Уже закономірність: на допінгу впіймали другого російського спортсмена-учасника Олімпіади в Пхьончхані

Допінг на Олімпіаді-2018 виявили і у російської спортсменки-бобслеїстки, яку у 2016-му уже ловили на вживанні мельдонію. У Федерації бобслею Росії тоді офіційно підтвердили виявлення в Пхьончхані слідів допінгу в організмі Надії Сергеєвої. Цього разу у неї була позитивна проба на заборонений серцевий препарат триметазидин.