Росія офіційно відмовилася перестати стріляти на Донбасі (Відео)

Представники РФ на Мінських переговорах відмовилися підтримати відновлення режиму повної тиші на Донбасі.

Про такі результати переговорів в режимі відеозв’язку 31 березня повідомила на своїй офіційній сторінці в мережі українська делегація у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Як ідеться в повідомленні, українська делегація в ТКГ запропонувала з 1 квітня відновити режим всеосяжної тиші, що був запроваджений на Донбасі з 27 липня минулого року рішенням ТКГ від 22 липня 2020 року. Цю пропозицію України підтримали представники ОБСЄ в Мінському процесі. Однак представники Росії відновлювати перемир’я на Донбасі відмовились.

"Засідання розпочалось із пропозиції Глави української делегації Л.Кравчука забезпечити з 00.00 1 квітня дотримання повного та всеосяжного збереження режиму припинення вогню, грубе порушення якого російською стороною минулого тижня забрало життя чотирьох українських військовослужбовців. Цю пропозицію підтримали Спецпредставник Глави ОБСЄ пані Х.Ґрау та координатор Підгрупи з безпеки Глава СММ ОБСЄ Посол пан Х.Чевік. Зокрема, пан Х.Чевік запропонував прийняти спільну узгоджену заяву ТКГ, в якій підтвердити прагнення сторін посилити режим припинення вогню та врятувати життя цивільних осіб та військового персоналу. Таким чином, двоє з трьох представників ТКГ внесли конкретні пропозиції щодо забезпечення повернення до повного та всеосяжного режиму припинення вогню. На жаль, ані пропозиція Л.Кравчука, ані представників ОБСЄ не знайшли підтримки з боку російської делагації. Це відбулося, незважаючи на відповідні заяви лідерів ФРН та Франції, в яких вони вчора (30 березня - ред.) підкреслили необхідність дотримуватися режиму припинення вогню на Донбасі", - йдетсья в повідомленні української делегації у ТКГ.

"Не розумію, чому російська делегація не вважає за необхідне зосередитися на збереженні життя людей", - заявив про офіційну відмову Росії від запровадження режиму тиші на Донбасі глава української делегації у ТКГ Леонід Кравчук.

Читайте також: Хомчак: РФ стягує війська до кордонів України і “створює загрозу військовій безпеці держави” (Відео, Схеми)

Українська делегація на Мінських переговорах після відмови Росії перестати стріляти наголосила, що безпекова складова є ключовою у врегулюванні ситуації на Донбасі.

"Ввважаємо критично важливим повернутися до повного дотримання режиму припинення вогню та посилити ефективний контроль за його виконанням. Просування з будь-яких інших питань: політичних, гуманітарних, економічних, подальше узгодження кроків сторін є проблемним, якщо не виконана головна, базова умова - досягнуто повне і всеосяжне припинення вогню. Повернення до повного і всеосяжного припинення вогню, необхідність якого була декларована також лідерами Н4 та представниками ОБСЄ є головною умовою успішності подальших переговорів з усіх інших питань", - повідомила свою позицію за результатами засідання ТКГ делегація України.

Наступне загальне засідання ТКГ з мирного врегулювання ситуації на Донбасі заплановане на 14 квітня.

Більше - у відео Факти ICTV