Росія нарощує продаж закордон препаратів, які світ не визнав вакцинами від Covid-19

“Спутник V”. Фото – Getty Images

Росія збільшує постачання країнам-партнерам препаратів, які називає “вакцинами проти коронавірусу”. Жодна з цих російських “вакцин” не схвалена до використання ані ВООЗ, ані регуляторами Євросоюзу і США.

Про зростання експорту російської “вакцини” від коронавірусу повідомляє РБК з посиланням на митну статистику Росії.

Там стверджують, що за літні місяці Аргентина, Казахстан, Індія “та інші країни” закупили російських вакцин більше, ніж за перші п’ять місяців 2021 року.

Так, у червні-серпні 2021 року Росія продала іноземним партнерам "вакцин" у вартісному і натуральному вираженні більше, ніж за попередні п'ять місяців. Кожного літнього місяця експорт російських "вакцин" за кордон перевищував в грошовому вираженні $100 млн. Максимум у натуральному вираженні був зафіксований у серпні. За три місяці літа з Росії були відправлені на експорт 203,6 тонн препаратів вартістю близько $410 млн.

За вісім місяців Росія відправила на експорт 362,5 тонн своїх "вакцин" загальною вартістю 713,7 млн доларів.

Нагадаємо, що російський препарат "Супутник V", який Росія назвала першою в світі вакциною проти коронавірусу, не входить до списку вакцин ВООЗ, дозволених для екстреного використання. Також регулятори ЕС і США не вважають російські препарати вакцинами проти Covid-19.