Росія може зреагувати трьома діями: дипломат про провал ультиматуму Кремля Заходу щодо України

Олександр Чалий. Фото – сайт Інституту світової політики

Якщо безпекові переговори Росії і США зайдуть у глухий кут, Росія може вдатись до дій за трьома сценаріями – від дипломатичного до збройного.

Про це український дипломат Олександр Чалий заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

“Коли ми говоримо про реакцію Росії, вона буде трьох видів, якщо діалог зайде в глухий кут. Номер один: Росія зробить дзеркальні моменти у відбитті США. Наприклад, поставить передові елементи стратегічного озброєння до Венесуели, Нікарагуа, Куби. Навіть більше, вона може піти на кооперацію з Китаєм. Друге: виявить моменти передового базування в Калінінграді, або навіть піде на те, що почне просити Сербію увійти до оборонного союзу. Але є інше питання, яке стосується нашої країни. Якщо не буде досягнуто розуміння щодо України, я не виключаю, що Росія завдасть точкових ударів по пунктах, де будується інфраструктура НАТО – скажімо, у Маріуполі та Бердянську”, – сказав Чалий.

Український дипломат наголосив, що вже самим вступом у переговорний процес з Росією НАТО і США відсунули загрозу вторгнення РФ і продовжили термін, впродовж якого Україна отримуватиме допомогу від Заходу.

"Байден дав Путіну можливість увійти в переговорний процес, і американці стратегічно затягують час. Бо поки говоритимуть - допомога військова йтиме, військові НАТО на території України будуть присутні, інфраструктура будуватиметься", - сказав Олександр Чалий.

Читайте також: Блінкен назвав важелі впливу на Росію через її агресію щодо України (Відео)