Роман Донік про Зеленського: “Нічого особистого. На війні – як на війні”

Роман Донік. Фото - Фейсбук
Роман Донік. Фото – Фейсбук

Військовий волонтер Роман Донік:

“Ок, давайте визначимося. У мене і у тих, хто мене підтримує, немає ніякого особистого джихаду проти Зеленського як політика. Я його не знаю. У мене є “єб*чеська” кількість запитань до його, з дозволу сказати, “творчості” в контексті принизливих висловлювань на адресу України та української нації на потіху заклятим ворогам всього Українського. Але навіть це, скажімо так, не завжди остаточний діагноз. Бачили ми і імперців, які ставали українськими націоналістами.

Не було в мене і особистого джихаду проти Порошенка в 14 році. Що не заважало його клювати, поки він справою не довів особисто мені (за моїм сприйняттям), що від нього більше користі, ніж шкоди. Що не заважало мені ставити йому неприємні запитання і отримувати відповіді. Не завжди такі, які хотілося б. А також не заважало озвучувати проблеми, які не вирішувалися без великого стусана. Потрібно відзначити, що озвучені проблеми вирішувалися завжди.

Оцінка в форматі “подобається – не подобається” – це взагалі не про політиків і тим більше не про президентів. Є стійке з’єднання з трьох складових – слова-справи-результати. Коли ці три складові працюють, то все добре. Якщо відсутні слова, але є справи і результати, теж непогано. Це якраз випадок і помилка Порошенка. Але коли немає результатів і тим більше справ, а є тільки слова, ось тут то і починається х*йня.

Проблема в тому, що я розумний. І скромний, так. І я багато років займаюся бізнесом. Більш того, одна зі статей мого доходу – це виправлення чужих помилок в бізнесі. Це ось та херь, коли красиво говорять і навіть красиво і сучасно роблять, а потім, на виході, виходить якась задниця з вухами. Ось із цих задниць досить довгий час я і витягаю чужий бізнес. Причому зауважив закономірність серед тих, після кого доводиться розгрібати гІвна. Чим більше на стінах висить різних дипломів і сертифікатів, чим більше незрозумілих термінів, незрозумілих слів і назв, тим глибша задниця. Ще одна обов’язкова умова – це чесні очі і переконаність у власній правоті і силах. Чим більше ось цього всього, тих гірше на виході. Тому я в свої 50 років звик не вірити словам і навіть справам. Тільки результатам.

Команда Зеленського вже в словах, якими вони спробували намалювати картину управління державою, показала настільки високий рівень профанації, що у мене аж дух захоплює. Тобто вони кажуть офігенськи класні слова і описують офігенськи класні перспективи. Але я бачу, що це не буде працювати. Чи не буде працювати в наших умовах. Цілковито. Еталонно. І в зв’язку з цим у мене всього два варіанти класифікації цих людей.

1. Захоплені ідеалісти-ідіоти, які вірять в те, що кажуть і навіть готові піти за це на вогнище.

2. Цинічні виродки, які знають і розуміють, що вони розводять стадо лохів.

Якщо при першому це не клініка (з точки зору психології-психіатрії), то цілком ймовірно, що люди зрозуміють помилки і спробують мінімізувати ризики для держави. У другому випадку все це зводиться до обдурення населення для отримання вигоди собі коханим. А потім поїздка в Ізраїль і “з Дону видачі немає”. Що буде тут, в Україні, в принципі плювати. Громадяни світу, хулі.

Коли я слухаю, що говорить команда Зеленського, я щиро хочу, щоб у них вийшла та обіцяна ними казка і я б туди з радістю потрапив. Тільки мій досвід і мої знання говорять, що цього не буде. Тобто слова і навіть якісь дії будуть, а результату не буде. І мене це п*здец як турбує. Тому що країна воює 5 років. І кожен експеримент може закінчиться втратою суверенності і незалежності на найближчі сотню-другу років.

Минув всього один день після виборів, а консультант Зеленського Разумков вже заявляє, що більшість з того, чого чекають виборці Зеленського, поза зоною компетенції президента Зеленського. Тобто вони не зможуть цього зробити.

Але він, як і раніше, продовжує гнути лінію мрійливого ідіота і обіцяє ініціювати закон у ВР (наприклад, про зняття недоторканості), заявляючи, що якщо Верховна рада не прийме закон, то депутатам буде важко пояснити своїм виборцям, чому вони це не зробили. І продовжує розповідати казку, що ВР прийме закон про зняття недоторканості з депутатів, суддів і президента.

Розумієте, це такий дитячий щебіт, така нісенітниця несусвітня, що мене острах бере. Це просто стерильність в кубі. Це як якщо б людина прилетіла до нас з Марса і абсолютно не розуміє, що тут діється.

Але Разумков є керуючим партнером «Ukrainian Politconsulting Group». Тобто він якраз розуміє всю політичну кухню. І знає, що несе відверту нісенітницю під виглядом ідеаліста з наївними очима.

А потім раптова заява – від мінських угод відходити не можна, це тривалий процес і війну вони не зможуть швидко закінчити. І тарифи не зможуть знизити в найближчій перспективі. Але у них є механізми, як усунути корупційну складову і знизити ці грьобані тарифи.

Ось це мене лякає в усій цій херні. Я дуже хочу вірити в казку, яку вони розповідають. Але я знаю, що чудес не буває. А на кону не багато не мало, на кону доля України. В якій тисячі убитих і десятки тисяч поранених. І частина території під окупацією. І анексований Крим. І ось це мене реально напружує.

Бо поки що я бачу продовження цинічного масового обдурення електорату. Бо поки що я бачу йорзання на задниці в спробі осягнути неосяжне. І моя параноя привчила мене за роки життя, а за 5 років війни закріпила – якщо тобі не зрозумілі наміри людини і ти бачиш протиріччя в її словах, сприймай її як ворога. Якщо з’являться реальні і правильні дії і результати, то думку завжди можна змінити. А ось дірку в спині, яку ти по наївності відкриваєш, залатати буває складно. Тому нічого особистого. На війні – як на війні. Ми всі хочемо опинитися в казці. Але прекрасно розуміємо, що казкарі в країні, що воює, швидше вороги, ніж друзі. Тому що якщо щось виглядає, як качка, плаває, як качка і крякає, як качка, то це, ймовірно, і є качка”.

Джерело – Фейсбук

Переклад українською – ІА «7 Днів-Україна»