Роковини авіатрагедії в Ірані: українська сторона здійснила понад 200 процесуальних та слідчих дій за рік розслідування

фото зі сторінки Фейсбук Ірини Венедіктової

“Роковини авіатрагедії в Ірані: пам’ятаємо та прагнемо до істини і справедливості”, – так розпочала свій допис у Фейсбуці генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.

«За процесуального керівництва Офісу генпрокурора триває розслідування катастрофи літака біля Тегерану. За рік проведено більше двох сотень процесуальних та слідчих дій, направлено 18 запитів про міжнародну правову допомогу до інших країн, постійно співпрацюємо з компетентними органами Ірану та Канади», – написала Венедіктова.

Вона нагадала, що в межах міжнародної співпраці українська делегація виїжджала на місце авіакатастрофи, де частково змогла оглянути та сфотографувати уламки літака.

«Наразі в Україні триває комплексна криміналістична експертиза для встановлення причин та характеру уражень літака, обсягу матеріальних збитків та дотримання правил міжнародних польотів. Розпочато дослідження планшету, знайденого на місці авіакатастрофи, який у грудні 2020 року Іран передав Україні», – зазначила Венедіктова.

Генпрокурор зазначила, що днями України отримала від Ірану проєкт фінального технічного звіту про авіакатастрофу літака МАУ біля Тегерана. На аналіз цього документу та внесення зауважень Україна має 60 днів.