“Родзинки” сесії Тернопільської обласної ради: наради, гості, лінива робота (Фото)

P6170028-nПерше засідання 50-ї сесії Тернопільської обласної ради відбулася 17 червня. Участь у роботі взяв голова облдержадміністрації Олег Сиротюк.

Читайте також. Грошима з казни Тернопілля цього року треба розпоряджатися особливо економно (Відео)

Присутні були чи не вперше з часів протистоянь на Майдані кілька депутатів, які раніше входили у фракцію Партії регіонів. У більшості голосувань вони участі не брали, хоча й працювати колегам не заважали. Активно долучалися до обговорень «литвинівці». Майже у повному складі була присутня і фракція «Єдиного центру». Щоправда, їхнього представника у президії – не було. Сергій Тарашевський, судячи з фото, які він оприлюднює на своїй сторінці у «Фейсбуці», перебуває у відпустці і подорожує за кордоном.

Натомість у залі був усім відомий Дід Майдан – тернополянин Іван Мандрик, який став символом Євромайдану у Тернополі. У чоловіка якраз того дня був день народження. Його всі дружно із цим привітали.

Читайте також. Зміни на залізниці: жителі півдня Тернопілля не можуть добратися до Києва (Відео)

Власне, й ті, хто був на сесії, на активну роботу не надто були налаштовані. Тож голова облради Василь Хомінець кілька разів запрошував до зали тих, хто говорив по телефону у фойє чи перекушував у буфеті. Часто у залі просто бракувало кворуму для прийняття рішень. І це при тому, що працювати облрада почала не о 10 год., як було заявлено, а майже об 11-й!

Читайте також. “Усі зрозуміли, що дифірамби про райдужне майбутнє закінчилися”, – голова облради Василь Хомінець (Відео)

Нагадаємо, до того, як стати народним депутатом від ВО «Свобода», нинішній очільник ОДА сам сидів на лавах у «білому домі», що на вул. Грушевського, 8. Тому для нього нічого нового на сесії не було. Слово, аби виступити з трибуни, «губернатор» цього разу не брав. Більше того, раніше депутати просили саме його звітувати про виконання програми соціально-економічного розвитку краю, але Олег Сиротюк цього так і не зробив. «Віддуватися» довелося Галині Воляник – керівнику департаменту економічного розвитку ОДА.

Серед «родзинок» засідання – дві 10-хвилинні перерви, які особисто просив для своєї фракції свободівець Володимир Стаюра. Радилися депутати навіть довше, обговорювали свої проблеми просто у залі. Причому обидві перерви припали на час, коли рада мала ухвалити питання про комунальне підприємство «Аптекоуправління». Не пройшло жодне…

Читайте також. Тернопільська облрада просить ввести на Луганщині та Донеччині воєнний стан (Відео)

Втім, на пленарному засіданні депутати все ж розглянули понад 30 проектів рішень. Більшість із них були господарськими, хоча ухвалили депутати і кілька звернень. Зокрема, облрада внесла зміни до обласного бюджету, затвердила договір про міжбюджетний трансферт на 2014 рік і розподілила кошти на ремонт доріг. Додамо, що цього року, з ініціативи керівництва ОДА, кошти вдалося зосередити на ремонті доріг державного значення та ділянках автошляхів, де є найбільша концентрація ДТП.

Читайте також. Тимчасово погасили конфлікт: лише облавтодор отримає гроші з обласного бюджету на ремонт доріг (Відео)

– У цей непростий для країни час ми повинні об’єднати зусилля обласної ради, облдержадміністрації на благо краю, – прокоментував Олег Сиротюк. – Ми маємо приймати правильні управлінські рішення, щоб забезпечити нормальне функціонування всіх галузей області. Від злагодженої роботи всіх гілок влади, органів місцевого самоврядування та небайдужих громадян залежить успіх краю. В Україні напружена ситуація, тому думки про рейтинги і показники – це цинізм. Першочерговим завданням для кожного чиновника як свідомого українця – взяти на себе відповідальність за свої рішення і дії. Тільки спільна праця і відповідальність є запорукою успіху.

Варто нагадати, що кілька питань з порядку денного зняли відразу. Деякі міняли місцями, переносили в кінець засідання, бо вони ще не були готові. Кілька пунктів депутати відверто «зарубали», хоча голова облради Василь Хомінець і просив про підтримку. Отже, роботи ще – вистачає. Про дату другого пленарного засідання обіцяють повідомити додатково.

Читайте також. Монастирю на Тернопіллі повернули будівлі – якраз до 350-ліття заснування (Відео)

Як працювали депутати, ви можете бачити на фото, які зробив кореспондент ІА «7 Днів-Україна».