Продовження відразу на 3 місяці воєнного стану в Україні: у Зеленського пояснили причину (Документ)

Запроваджений через вторгнення РФ воєнний стан в Україні, як і термін мобілізації, продовжать на три місяці, щоб не робити цього щомісяця впродовж масштабного контрнаступу ЗСУ.

Про таку причину повідомив представник президента України в Конституційному суді Федір Веніславський. Він зазначив, що у наступні 3 місяці ЗСУ підуть у широкомасштабний контрнаступ. Якщо Україна переможе у війні швидше, як за 3 місяці, то воєнний стан скасують раніше за передбачений тримісячний термін.

“З 24 лютого ми вже двічі продовжували воєнний стан. Зараз ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює. Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо”, – сказав Веніславський.

Він пояснив і юридичну складову такого рішення. Коли Президент запроваджує правовий режим воєнного стану, а парламент його затверджує, Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав та свобод, які запроваджуються в умовах воєнного стану.

"Ми двічі продовжували цей режим і кожного разу наші дипломати звертаються до ООН та пояснюють, які саме обмеження діятимуть. Щоб щомісяця не повторювати цю процедуру, є рішення про продовження воєнного стану на 3 місяці. Якщо до цього вдасться звільнити Україну, то ми просто скасуємо воєнний стан", - сказав Веніславський.

Нагадаємо, президент України 18 травня вніс до Верховної ради України проєкт закону про затвердження Указу президента про продовження воєнного стану в Україні з 25 травня на 90 діб. Раніше від 24 лютого воєнний стан в Україні запроваджувався терміном на 1 місяць і на такий же термін продовжувався.

Також у проєкті закону № 7390 президент пропонує продовжити строк загальної мобілізації із 25 травня на ще 90 днів.