“Робимо останній крок до святої мети”, – виступ Президента України на Об’єднавчому соборі (Відео)

Фото - прес-служба Президента України
Фото – прес-служба Президента України

“Держава зробила все від неї залежне. І тепер від вас, саме від вас залежить майбутнє України, майбутнє нашої великої нації… Отже, все залежить від вашої здатності домовитися, від вашої здатності почути один одного в ім’я України”, – із такими словами звернувся до учасників Об’єднавчого собору Президент України.

Петро Порошенко, виступаючи на Соборі, що має створити єдину помісну православну церкву, підкреслив, що до цього Україна йшла століттями.

“Робимо останній крок на тисячолітньому шляху до святої і великої мети”, – зазначив Петро Порошенко.

Читайте також: У Києві тисячі людей чекають рішення Об’єднавчого собору (Відео)

У шляху здобуття томоса в новітній історії України Порошенко підкреслив роль Віктора Ющенка, за президентства якого Україна на найвищому рівні знову звернулась до Вселенського патріархату з проханням знову прийняти українське православ’я до материнського лона Константинопольського патріархату.

Читайте також: На Об’єднавчий собор приїхав Президент, робота собору розпочалася

Президент України подякував Вселенському патріарху Варфоломію та усім, хто вірив, що єдина православна церква в Україні можлива.

Читайте також: Об’єднавчий собор зі створення єдиної української православної церкви: все, що відомо про його хід (Відео)

ф2

Тих, хто зараз на площі перед Софією Київською чекає на історичні рішення Об’єднавчого собору, Петро Порошенко назвав не просто свідками, а учасниками цієї історичної події.

Повна версія виступу Президента України – 5 канал