РНБО передала на підпис Президенту Стратегію нацбезпеки і оборони України. Повна версія брифінгу за підсумками засідання (Відео)

Засідання РНБО України. Фото - сайт Президента України
Засідання РНБО України. Фото – сайт Президента України

РНБО України сьогодні на своєму засіданні під головуванням Президента України затвердило Стратегію національної безпеки і оборони України.

Як повідомляє сайт Глави держави, документ нова Стратегія передбачає безпеку людини як основу стратегії безпеки держави. Про такий новітній підхід до формування Стратегії заявив на засіданні Секретар РНБО України.

За словами Олексія Данілова, Стратегія передбачає, що найвищий пріоритет та головне завдання держави – встановлення миру як запоруки розвитку країни. Але це не повинно відбуватися ціною втрати суверенітету та наших територій.

Стратегія ґрунтується на трьох основних засадах державної політики у сфері нацбезпеки: стримування (розвиток оборонних та безпекових спроможностей для унеможливлення збройної агресії проти України), стійкість (здатність суспільства й держави швидко адаптуватися до змін безпекового середовища та дотримуватися сталого функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх уразливостей), взаємодія (розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з НАТО, ЄС та США).

Також секретар РНБО повідомив, що пріоритетами національних інтересів визначається: відстоювання незалежності та державного суверенітету; відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України; суспільний розвиток, насамперед людського капіталу; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України; європейська та євроатлантична інтеграція.

Водночас Олексій Данілов наголосив, що Стратегія – це декларація, затвердження якої стане основою для розробки інших документів стратегічного планування у сфері нацбезпеки й оборони, які визначатимуть шляхи та інструменти їхньої реалізації.

«Кінцевою метою реалізації Стратегії є утвердження вільної, заможної, безпечної країни, у якій панує право, де кожен має право реалізувати себе, де люди дихають чистим повітрям, п’ють чисту воду та з якою пов’язана доля їхніх дітей та онуків», – сказав він.

Олексій Данілов також зазначив, що Консультативна місія ЄС з реформування цивільного сектору безпеки України (EUAM) надіслала лист зі схвальною оцінкою запропонованого проекту Стратегії.

Після засідання члени РНБО Україин дали спільний брифінг, на якому говорили, окрум затвердженого програмного документа, і про сьогоднішнє загостринення ситуації на Донбасі, де російські окупанти зважились на наступ на широкій ділянці Луганського фронту.

Всі подробиці – у повній версії  брифінгу у відео 5 каналу.