Українська розвідка підтвердила найгірший сценарій розвитку подій на окупованому Донбасі

ДНР-наклейка на автоматі КПЗвільнені працівники шахт на окупованій території Донбасу почали поповнювати лави бойовиків, повідомляє ГУР Міноборони України.

За даними розвідки, це стосується територій, окупованих як “ДНР”, так і “ЛНР”.

Зокрема, за повідомленнями Головного управління розвідки Міноборони України, бойовики розгорнули цілу кампанію, заманюючи в свої лави гірників, які залишились без роботи через блокаду Донбасу.

Частина збройних угрупувань терористів за рахунок шахтарів уже повнила свої лави. Зокрема, йдетсья про про два підрозділи так званої “армії ЛНР”, повідомляє українська розвідка.

Раніше про таку небезпеку поповнення шахтарями лав бойовиків повідомляв міністр палива та енергетики України. За даними, які наводив Ігор Насалик, на окупованих територіях Донбасу понад 660 тисяч гірників, а після зупинки шахт через блокаду вони можуть як підняти повстанян проти окупантів, так і поповнити ряди бойовиків.

Читайте також: Це політичне питання і питання крові — міністр пояснив, як і чому Україна бере вугілля з окупованого Донбасу (Відео)

Блокаду на Донбасі її організатори назвали крайнім заходом, аби припинити торгівлю на крові.

Влада України каже, що антрацит нізвідки, як із окупованих територій, взяти не може, тим більше, що видобувають його там шахти, зареєстровані в Україні.

Від 17 лютого в Україні через блокаду Кабмін запровадив надзвичайний стан в енергетиці і попередив про можливі віялові відключення.

Читайте також: Надзвичайний стан в енергетиці України — Кабмін прийняв рішення (Відео)

Українська розвідка ж сьогодні підтвердила найгірший сценарій розвитку подій на Донбасі - безробітні шахтарі ідуть в бойовики.

"Російське окупаційне командування скориставшись режимом припинення вогню (з 9 лютого ц.р.) нарощує боєздатність з’єднань і частин 1 АК (Донецьк) та 2 АК (Луганськ) ЗС РФ шляхом збільшення їх чисельності за рахунок призову робітників підприємств вугледобувного комплексу, які залишилися без робочих місць внаслідок припинення поставок вугілля залізницею.
Особливо інтенсивно агітаційну кампанію з вербування місцевого населення для проходження військової служби за різними військовими спеціальностями розгорнуто у містах Довжанськ, Ровеньки, Луганськ, Алчевськ та Кадіївка.
Відсутність робочих місць та потреба утримувати свої родини спонукає безробітних вступати до російських терористичних військ, що вже дозволило суттєво підвищити рівень укомплектованості окремих підрозділів 6 окремого мотострілецького полку (Кадіївка) та 7 окремої мотострілецької бригади (Брянка) 2 АК (Луганськ) ЗС РФ", - йдеться в повідомленні української розвідки.