рівень політичних прав і громадянських свобод знизився приблизно в сімдесяти державах світу, – Абрамовітц

фото: Радіо. Свобода
фото: Радіо. Свобода

У цьому переконаний Президент міжнародної неурядової правозахисної організації Freedom House («Дім свободи») Майкл Абрамовітц.

Зокрема, у інтерв’ю Радіо.Свобода він сказав, що зниження рівня політичних прав спостерігається серед країн, які ще 20 років тому  відносилися  до таких, які просуваються у напрямку верховенства права і захисту політичних прав та громадянських свобод своїх громадян. Наприклад, Туреччина, де нині спостерігається відкочування від демократичного розвитку.

"Якщо ви подивитесь звіт, про який уже мовилося вище, то побачите, що Україна перебуває  серед «частково вільних» країн, а анексований Крим отримав статус «невільної території», перебуваючи під окупацією Росії.

На жаль, загалом по Україні ми спостерігаємо певний регрес, і це не можна списати на ситуацію у Криму чи на сході країни.

Це пов’язано із комплексом проблем, пов’язаних із реформами, подоланням корупції тощо. Знаєте, на зустрічі зі студентами Інституту міжнародних відносин Національного університету імені Шевченка я наголосив, наскільки важливою для нас є Україна: ситуація в Україні, її поступ до демократії, верховенства права, захисту прав і свобод громадян країни відіграють велику роль для глобального розвитку демократії.

Так, я розумію, що нині Україна бореться за відновлення територіальної цілісності, але при цьому не можна лишати «на потім» підтримку демократичних змін, розвиток громадянського суспільства, незалежних ЗМІ",-  сказав Майкл Абрамовітц.