Відкриття посольства США у Єрусалимі: рішення Трампа призвело до масових сутичок і смертей у секторі Газа (Відео)

Фото - twitter.com/WorldPTV
Фото – twitter.com/WorldPTV

Внаслідок сутичок загинуло майже 60 людей, понад 2 тисячі постраждали.

Такий результат протестів, до яких призвело рішення президента США перенести посольство цієї країни в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалима. 14 травня цю дипломатичну місію Сполучених Штатів у Єрусалимі відкрили.

Читайте також: Єрусалим — столиця Ізраїлю: які наслідки для світу потягла скандальна заява Трампа (Відео)

Це стало подразником, що може призвести до загострення на Близькому Сході і зробило сектор Газа знову гарячою точкою планети.

“Представники палестинського міністерства охорони здоров’я заявили, що 58 демонстрантів загинули, ще 2,7 тис. постраждали внаслідок стрілянини з бойової зброї,  використання сльозоточивого газу та інших засобів”, – пише агентство Reuters.

ЄС у зв’язку з ситуацією на адмінкордоні сектора Газа закликав всі сторони до стриманості, щоб не допустити більшої кількість жертв. Туреччина назвала ситуацію “масовим вбивством”. У Білому домі заявили, винне у смертельних сутичках угруповання “ХАМАС”, а Ізраїль “має право захищати себе”.

Ситуацію в секторі Газа за ініціативи Кувейту обговорить Рада безпеки ООН, яка збирається з цього питання на екстрене засідання.

Читайте також: Ізраїль має план, що допоможе йому зробити Єрусалим своєю столицею

Вочевидь, якби не минулорічна заява президента Трампа про визнання Єрусалиму столице. Ізраїлю і перенесення туди пососльства США, нового загострення ізраїльсько-палестинського конфлікту і смертей майже 60-ти людей не було б.

Більше про рішення Трампа, яке вже призвело до масових сутичок і смертей у Секторі Газа, – у сюжеті Факти ICTV.