Рішення Ради про скасування мовного закону Ківалова-Колесніченка було помилкою – Порошенко

1 Президент України Петро Порошенко заявив в інтерв’ю Le Figaro, що рішення Верховної ради України про позбавлення російської мови статусу регіональної було помилкою.

П.Порошенко наголосив, що завжди говорив, що рішення Верховної Ради про позбавлення російської мови статусу регіональної було помилкою.

“Під час моєї передвиборчої кампанії я неодноразово підкреслював, що ніколи подібний закон не отримає мого схвалення”, – сказав Порошенко.

Президент також висловив сподівання, що ніколи більше в історії України питання про мову чи культуру не буде наражати на небезпеку національну єдність.

Нагадаємо, 23 лютого Верховна Рада скасувала скандальний мовний закон нардепів Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова. Відповідне рішення підтримали 232 народних депутатів.

Як наголосив доповідач з цього питання народний депутат В'ячеслав Кириленко, вказаний закон слід скасувати, оскільки “його було ухвалено з грубим порушенням процедури”.

У свою чергу лідер фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк зазначив, що в Україні поновлюється дія статті 10 Конституції стосовно єдиної державної мови.

Зі свого боку, нардеп від Партії регіонів Іван Попеску закликав вжити заходів щодо розширення мовних прав нацменшин.

1