Рішення про присвоєння стадіону ім. Шухевича не буде скасовано: міський голова Тернополя відповів послу Ізраїля в Україні

Роман Шухевич.

На сесії Тернопільської міської ради 5 березня ухвалили рішення про присвоєння назви міському стадіону “Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича”.

9 березня посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон засудив рішення Тернопільської міської ради про присвоєння стадіону імені Героя України, головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

Міський голова Тернополя Сергій Надал висловився з цього приводу нв сторінці у фейсбук. Він вважає, що посол Ізраїлю в Україні, який обурився присвоєнням імені Героя України, головнокомандувача УПА Романа Шухевича тернопільському стадіону, став заручником "радянської історіографії".

"Ми можемо дискутувати, але рішення міської ради Тернополя про присвоєння міському стадіону імені Романа Шухевича не буде скасовано. Кожна країна шанує своїх героїв. Без цього нація не має майбутнього", - написав Надал у фейсбук.

У МЗС України відреагували на висловлювання посла Ізраїлю і наголосили, що дипломати повинні працювати над зміцненням дружби та взаємної поваги між українським та ізраїльським народами, а не навпаки.

Водночас польське місто Замостя призупинило відносини з Тернополем і відмовилося від спільного проєкту через надання стадіону імені головнокомандуючого УПА.