Росія в ООН визнала свій конфлікт з Україною і прагне змінити хід війни на Донбасі

Вперше з початку війни на Донбасі Росія визнала, що там не “внутрішній конфлікт України”, а політичний конфлікт між Україною і Росією.

Про таку зміну позиції Росії, публічно оголошену представником РФ в ООН Василем Небендзею, заявила на своїй офіційній сторінці у Фейсбук українська делегація у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

“В. Небензя заявив про “конфлікт на Донбасі”: it is not a domestic conflict in Ukraine, it is a political conflict between Russia and Ukraine (“це не внутрішній конфлікт в Україні, це – політичний конфлікт між РФ та Україною”)“, – навела вислів представника Росії в ООН українська делегація.

У представництві України в Тристоронній контактній групі відзначили зміну риторики Росії і вважають, що таким чином РФ Росія має намір змінити хід війни і врегулювання ситуації на Донбасі. Зокрема, відзначається небажання РФ якнайшвидше провести засідання глав-держав Нормандської четвірки, натомість Росія прагне витягти на міжнародний рівень представників самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” і втягти Україну в переговорний процес із цими нелегітимними утвореннями.

“РФ намагається замінити процесс врегулювання міжнародного збройного конфлікту на Донбасі (з її участю) в Нормандському форматі якоюсь “…дискусією між здоровими силами в Україні та представниками республік “ДНР” та “ЛНР”, – зазначає українська делегація у ТГК.

В українському представництві в ТКГ вважають, що така поведінка Росії, спрямована на спробу визнати самопроголошені “ДНР” і “ЛНР”, призведе до ізоляції Росії на міжнародній арені.

Читайте також: Україна з партнерами зірвала спробу Росії легітимізувати представників “ДНР” і “ЛНР” в ООН – Кулеба

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, глава МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна зі своїми партнерами 2 грудня на засіданні Ради безпеки ООН не допустила виступів представників незаконних формувань “ДНР” і “ЛНР”.

Читайте також: Кравчук сказав, що було б, якби Україна погодилась виконувати вимоги Росії щодо Донбасу (Відео)