РФ перекинула на окупований Донбас партію “Орланів-10” для корегування вогню артилерії

Безпілотник “Орлан-10” виробництва РФ. Фото – “Інформнапалм”

Росія продовжує підтримувати своїх найманців і регулярні війська РФ на окупованому Донбасі пальним і все новими партіями озброєння і військової техніки.

Як повідомило Міністерство оборони України з посиланням на дані української військової розвідки, цього місяця Росія направила нову військову підмогу так званим “арміям” самопроголошених “ДНР” і “ЛНР”.

“Під виглядом так званої гуманітарної допомоги від російських волонтерських організацій продовжується постачання окупаційним підрозділам матеріальних засобів військового призначення, в тому числі: елементи тактичного спорядження, лазерні прилади спостереження та вказання цілей”, – йдеться в повідомленні ГУР Міноборони України.

За даними української військової розвідки, з початку року Кремль відправив залізницею своїм найманцям на окупованому Донбасі цілі поїзди з пальним.

“З початку січня через неконтрольовані Україною ділянки кордону з Росії на тимчасово окуповану територію у Донецькій та Луганській областях доставлено залізничним транспортом понад 22 тисячі тонн пального, автомобільним транспортом завозились вантажі з військовим майном та безпілотні літальні апарати “Орлан-10”, – йдеться в повідомленні ГУР Міноборони України.

Читайте також: Російські окупанти відпрацювали наступ на Донбасі

Як повідомляла ІА “7 Днів-Україна”, раніше ГУР Міноборони України інформувало, що безпілотники “Орлан-10” російські окупанти використовували в грудні минулого року для ведення повітряної розвідки та корегування вогню артилерії під час масштабних військових навчань, в ході яких окупанти відпрацьовували наступ на Донбасі.

Довідково: БПЛА “Орлан-10” є складовою частиною комплексу повітряної розвідки, спостереження та моніторингу. Використовується державними структурами Росії, зокрема, МО РФ як літак-розвідник, спроможний створювати карти місцевості у форматі 3D та керувати ходом бою. Залежно від модифікації та встановленого модуля, БПЛА “Орлан-10” може нести на борту тепловізор, фотокамеру, геостабілізовану відеокамеру, радіопередавач, ретранслятор.