Результат “нормандських” переговорів: повна версія прес-конференції Зеленського, Меркель, Макрона і Путіна (Відео)

Глави держав "нормандської четвірки" на прес-конференції за результатами зустрічі. Фото - АR
Глави держав “нормандської четвірки” на прес-конференції за результатами зустрічі. Фото – АR

Глави держав “нормандської четвірки” домовились продовжити переговори і вже наступну зустріч у такому форматі запланували через 4 місяці.

9 грудня у Парижі вперше за три останні роки переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі провели лідери країн-членів “нормандського формату”. За підсумками переговорів у форматі “четвіркки” та двосторонніх переговорів лідерів країн дали прес-конференцію, яку в прямому ефірі транслювали українські і світові телеканали.

За підсумками зустрічі, як заявив Президент України на брифінгу, домовились до кінця цього року провести обмін утримуваних осіб між Росією та Україною за принципом “всіх встановлених на всіх встановлених”. Йдеться про те, що Україна віддасть затриманих сепаратистів в обмін на українців, яких російські окупанти утримують в полоні на окупованій частині Донбасу. Точна кількість і порядок обміну будуть узгоджені.

Також, заявив Володимир Зеленський, сторони домовились про всеохопне перемир'я на Донбасі до кінця 2019 року.

Щодо політичних аспектів, то тут, наголосив Президент України, його погляди на повернення під контроль України поки окупованої частини україно-російського кордону та місцеві вибори на Донбасі кардинально розходяться з поглядами Путіна.

Президент Росії наголосив, що РФ і далі наполягає на записаному в Мінських угодах порядку: спершу вибори на Донбасі, а потім повернення контролю над кордоном.

Володимир Зеленський на брифінгу публічно оголосив "червоні лінії", за які Україна ніколи не зайде, зокрема, Україна ніколи не погодиться на федералізацію.

Президент Франції та канцлер Німеччини високо оцінили результат зустрічі "нормандської четвірки", наголосивши, що переговори були дуже продуктивними і їх слід продовжувати.

Повна версія прес-конференції Зеленського, Меркель, Макрона і Путіна за підсумками "нормандської зустрічі" в Парижі 9 грудня - у відео 5 каналу