“Резервуар швабрами чистять 12 чоловік, а тоді промивають”, – пояснили у водоканалі (Відео)

кузьмаДва дні – 9 та 10 квітня у більшості мікрорайонів Тернополя не буде води. Водоканал традиційно промиватиме водопровідні мережі.

Читайте також. Два дні не буде води в окремих масивах і мікрорайонах

Із водою цього разу, як ми вже повідомляли, будуть мешканці центру, «Нового світу» та промислового мікрорайону, а це – вулиці Бродівська, Поліська, Текстильна, Збаразька. Водопостачання у цих частинах міста припинять приблизно в кінці квітня-на початку травня.

Промивання водопровідних мереж і цього року пройде у два етапи. Так, 9 та 10 квітня – перший етап. Водоканалівці роблять це традиційно після завершення опалювального сезону задля очищення, дезінфекції та стабільної роботи мереж на наступних півроку.

Читайте також. Міський водоканал претендує на 37 мільйонів доларів кредиту (Відео)

– Досить складний технологічний процес, але в певній мірі ми вже маємо навики проведення за останні роки і знаємо, які можуть бути негативні моменти, тому, в першу чергу, просимо споживачів 8 квітня, напередодні проведення зупинки водонасосних станції зробити запас води. Причому ми рекомендуємо зробити цей запас завчасно, а не під вечір, – розповідає директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

У середу, 9 квітня, коли мережі промиватимуть, працюватимуть колонки-качалки. Вже у четвер, 10 квітня, вода поступово з’являтиметься, однак вона буде із підвищеним вмістом хлору та залишками осаду. Тому комунальники радять її не пити та не використовувати під час приготування їжі. Нині до промивання водопровідних мереж активно готуються. На водопровідній насосній станції третього підйому, що на вулиці 15 Квітня промивають резервуари чистої води.

Читайте також. Газ, яким користується населення, вже давно утричі подорожчав, – тепловики (Відео)

- Ми відсікаємо резервуар від подачі води, до певної межі відтягуємо воду, щоб зайву не виливати, після того звичайними швабрами 12 чоловік горнуть все те, що за півроку відстоялось. Після цього ми гідромашиною промиваємо стіни, дно, набираємо воду, хлоруємо її, потім ще раз чистою воду промиваємо і це - вже завершальний етап миття, - каже начальник водопровідних насосних станцій КП "Тернопільводоканал" Леонід Ментух.

Довідково. Тим, хто живе у центрі Тернополя, на «Новому світі», в районі «Старого парку» та на вулицях Бродівській, Поліській, Текстильній та Збаразькій, водопостачання поки що не припинятимуть. Там мережі планують промивати під час другого етапу очищення.