“Революція гідності має відбутися у свідомості кожного з нас”, – активіст Майдану у Тернополі

zima-dvorВ України та української нації нині є єдиний ворог – Російська Федерація. Не в особі її громадян, а в особі диктаторського режиму Путіна. Тому в обов’язки громади входить також і вивчення усіх питань щодо Почаївської лаври.

Такої думки – заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. Цитує його прес-служба Тернопільської обласної організації ВО “Свобода”.

Читайте також. У Почаєві протизаконних дій ніхто не чинив, – тернопільські міліціонери

– У різні часи Москва по-різному вбивала нас: штучно організовуючи голодомори, використовуючи наших хлопців як гарматне м’ясо у своїх війнах; обкрадала, приписуючи собі нашу історію; шантажувала, обіцяючи збільшити ціни на газ; ґвалтувала, насильно нав’язуючи свої цінності, мову, церкву. І якщо захід України зумів розгледіти істинне обличчя зловісної імперії та не піддатися її солодким обіцянкам та улесливим словам про “єдність братніх народів”, то схід і південь країни й досі наче під гіпнозом. Слова Путіна мають на них величезний вплив. І це – шлях до поділу України, якого так прагне і всіма правдами й неправдами домагається Росія.

Можливо, вона отримала би своє, якби не Майдан – він дав путінському режимові привселюдного ляпаса. Він став горнилом творення нової української нації, яка житиме за новими правилами в оновленій, своїй країні. Майдан – це перший і вагомий крок. Тепер черга за нами. Революція гідності має відбутися не тільки в державі, а й у свідомості кожного з нас. Бо Україна – це ми!

Читайте також. Тернопіль: не захистимо Почаївську лавру зараз, то втратимо одну із найбільших святинь (Відео)

Майдан допоміг українцям перемогти страх та усвідомити свою силу. Тепер час позбутися ідеологічного та духовного поневолення, вимівши поганою мітлою проросійських чиновників, які насильно здійснювали русифікацію; повернувшись до своєї історії; утвердивши рідну мову як єдину державну; об’єднавши православні церкви та здійснивши екуменічний порядок. Зрештою, саме про останнє і йшлося на черговому засіданні Священного синоду УПЦ МП.

Хотілося б вірити, що це добра воля митрополита, і згодом єпископи Московського патріархату визнають свою підданість українській нації. В іншому ж разі нам нема про що з ними вести мову, бо не може на території України правицею Кіріла управляти Москва. Гріх поклонятися іконі Януковича, на руках якого кров невинних людей. З якого дива Московський патріархат дозволяє собі оголошувати анафему українським гетьманам і героям? Де написано, що за здоров’я українців, які не належать до УПЦ МП, не можна молитися в святині, зведеній на їхній землі? Чи Мати Божа Почаївська ділить людей за віросповіданням та допомагає тільки обраним?..

Читайте також. Тернопільщина: у Почаєві для потреб Майдану зібрали 10000 гривень

Україна перед тим, як почати писати нову сторінку своєї історії, мусить пройти повне очищення. Духовне також. Бо віра – це те, що може поєднати людей, а віросповідання – розділити. Переконаний: українські святині мають належати українській нації. І це буде справедливо.

Ще 4 роки тому було створено спеціальну депутатську комісію, що займалася питанням дотримання національного законодавства на території Почаївської лаври. Впродовж перевірки вона виявила дуже багато фактів порушень, починаючи від природоохоронного законодавства і завершуючи перебуванням на території лаври осіб із російськими паспортами. Повний їх перелік було скеровано до СБУ, управління МВС, прокуратури. Проте жодної реакції нема й донині. Загалом же документальна переписка триває понад 10 років. І, напевне, ситуація б так і не змінилася, якби не Майдан. Саме завдяки йому почалося формування нової національної влади.

Читайте також. Почаївська Богородиця в небі заради миру в Україні – повітряний хресний хід УПЦ МП

Допоки ж країна перебуває в особливому правовому режимі, коли міліція ще не очищена від тих, хто давав і виконував злочинні накази, коли не впорядковано систему державної влади – громада мусить перебирати на себе ряд функцій, які мали б виконувати спеціальні державні органи, починаючи від громадського порядку і закінчуючи переслідуванням кримінальних злочинців. В обов’язки громади входить також і вивчення усіх питань щодо Почаївської лаври.

Для цього запропонували організувати комісію за участю депутатів, представників громадських, політичних організацій, а також уповноважених з контролю над СБУ, прокуратурою, в. о. міністра внутрішніх справ. Вона й має з’ясувати, що за особи наразі перебувають на території Почаївської лаври та з якою метою, провести її повну інвентаризацію та, можливо, врешті здійснити націоналізацію, бо, вкотре повторюю: українські святині мають належати українцям. Але все це має відбуватися в рамках закону.