Рева пропонує ввести квоти на працівників “із досвідом”

1437228877_stazher-2

Міністерство соціальної політики пропонує запровадити квоти для осіб передпенсійного віку, про це повідомляє Українська правда.

За словами міністра соцполітики Андрія Реви, відмова багатьох роботодавців брати на роботу людей передпенсійного віку є великою проблемою, яку можна постаратися вирішити запровадженням мінімальних квот для таких працівників.

“Давайте внесемо до закону дуже просту правку, як у нас є квота на інвалідів: давайте зобов’яжемо роботодавців не менше ніж 4-5% мати людей після 45 років”, – сказав він на парламентських слуханнях про пріоритетність дотримання страхових принципів під час реформування пенсійної системи.

Читайте також: «Євро-6″ відклали на декілька років — рішення нардепів

Рева зазначив, що органи влади мають інструментарій, щоб перевірити виконання роботодавцями цієї норми.

"І якщо людина скаржитиметься, приходитиме до нас і говоритиме, що її не беруть на роботу під будь-якими приводами, значить, ми повинні мати інструментарій вплинути на ситуацію", - сказав міністр.

Під час слухань деякі учасники зазначили, що однією з перешкод для пропонованого урядом підвищення мінімального страхового стажу з 25 років до 35 років і можливого терміну виходу на пенсію з 60 на 65 років є небажання роботодавців брати людей передпенсійного віку на роботу.