Рестораторів Тернополя просять “зав’язати” з феєрверками, бо в Україні – війна! (Фото, Відео)

komisiyaВідкоригувати репертуар мистецьким закладам і відмовитися від феєрверків та гучних дефіляд рестораторам пропонують члени постійної комісії Тернопільської обласної ради.

Читайте також. Гучні святкування, розважальні заходи, фестивалі на Тернопіллі всіх просять обмежити

Голова обласної ради Василь Хомінець взяв участь у засіданні постійної комісії обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова та інформації 20 червня. До обговорення питання про проведення в краї мистецьких і розважальних заходів запросили керівників галузевих комунальних закладів обласної ради, представників засобів масової інформації, повідомляє сайт обласної ради.

– До обласної ради упродовж останніх тижнів звертаються жителі Тернопілля щодо проведення гучних свят, різноманітних концертів, фестивалів і дефіляд, – повідомив колегам-депутатам Василь Хомінець. – Стовідсотково люди висловлюють своє невдоволення тим, що у важкий для країни час, коли гинуть наші вояки та мирне населення на сході, в містах області відбуваються надміру гучні розважальні заходи, часто в небі розсипаються іскри феєрверків. Згідний з краянами, це – неприпустимо нині, не по-християнськи.

Читайте також. Концерт: Тернопіль об’єднує захід, схід і півень України оригінальною музикою

komЗавданням сьогоднішньої зустрічі було спільно напрацювати підходи та характеристики концертної, виставкової, театральної діяльності. Тож члени комісії підтримали очільника облради та підкреслили, що «…в жодному разі не йдеться про впровадження суцільної жалоби чи, тим паче, відчаю, навпаки,- заклади культури мають підтримувати патріотичні, переможні настрої в суспільстві, разом із тим, не варто влаштовувати гастрономічні чи схожі до них фести”.

Про перегляд і певну корекцію репертуару повідомили присутнім керівники Тернопільських драматичного та лялькового театрів, обласної філармонії, Тернопільського обласного музичного училища імені Соломії Крушельницької тощо. Загалом учасники засідання констатували позитивну сторону того, що спільно приймаються такі важливі рішення, що саме така робота відображає потреби краян і вкотре демонструє моральність Тернопілля.

Читайте також. Італійське кіно у Тернополі: від документальної стрічки до комедії

Члени комісії прийняли звернення щодо того, щоб привести у відповідність вимогам часу мистецькі заходи та відмовитися від розважальних, а також вирішили провести в області культурно-мистецькі акції на підтримку Українського війська.

– Ми, тернополяни, відчуваємо себе частинкою великої, єдиної України, – підбиваючи підсумки зустрічі, сказав Василь Хомінець. – Біль наших братів зі східних областей відгукується і в наших серцях. Нам болить горе наших сусідів. Тому не гоже у такий час без міри веселитися. Молитвою, духовною музикою, патріотичною піснею, посильною допомогою підтримаймо вояків і постраждалих.

Комісія врешті вирішила запропонувати сесії обласної ради підтримати таке звернення.