“Рersona non grata”: Україна висилає російського консула в Одесі

Міністерство закордонних справ України оголосило російського консула в Одесі небажаною для перебування на українській території особою – він має виїхати з України до 30 квітня.

Про це повідомляє МЗС України.

Як ідеться в повідомленні, висилка російського дипломата – це відповідь України надії Росії.

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із оголошенням 26 квітня МЗС Російської Федерації співробітника Посольства України в Москві “persona non grata”. Розглядаємо такий крок як продовження розгорнутої в РФ антиукраїнської кампанії та черговий прояв недружніх дій проти співробітників дипломатичних установ України. Повністю відкидаємо голослівні закиди про те, що оголошений “persona non grata” український дипломат нібито займався діяльністю, несумісною із дипломатичним статусом. Співробітник посольства України в Москві не здійснював жодних дій, що виходили б за межі його дипломатичних та консульських функцій. Рішення МЗС Росії грубо порушує Віденську конвенцію про дипломатичні зносини 1961 року, Віденську конвенцію про консульські зносини 1963 року та сталу дипломатичну практику”, – наголосили в МЗС України.

Українське зовнішньополітичне відомство підкреслило, що у відповідь на дії РФ щодо співробітника Посольства України в Москві Україна робить дзеркальний крок: "У відповідь, МЗС України оголошує консула Генерального консульства Російської Федерації в Одесі небажаною для перебування на території України особою. Він має залишити територію України до кінця дня 30 квітня 2021 року".

В МЗС України застерегли Росію від продовження "дипломатичної війни".

"У разі продовження російською стороною провокацій проти співробітників дипломатичних установ України в Росії, залишаємо за собою право на подальші дії у відповідь", - заявили в МЗС України.