Ремонти у тернопільській міліції: МВС дало 170 тис. грн на вікна, решта – меценати і спонсори (Відео, Фото)

Такий вигляд міськвідділ міліції мав донедавна
Такий вигляд міськвідділ міліції мав донедавна

Приміщення Тернопільської міської міліції вже почало набувати вигляду, який мало до «ночі гніву» 18-19 лютого 2014 р. Корпуси обласної міліції постраждали тоді дещо менше, тому із ремонтом там впоралися швидше.

Головний міліціонер Тернопілля Василь Облещук розповів, за чий рахунок ремонтують приміщення міліції. Більшість коштів і матеріалів – спонсорська допомога, визнає він.

Читайте також. Майже 2 млн грн треба міліції на ремонт, ще 2 млн – на поновлення транспорту (Відео)

Нагадаємо, 6 мільйонів 407 тисяч гривень – такою була загальна сума збитків, завданих місцевій міліції в ніч на 19 лютого. Тоді протестувальники погромили та підпалили приміщення обласного та міського управління міліції, ВТСО, обласної Державтоінспекції. Частина тоді нових міліцейських автомобілів ремонту не підлягала.

Пограбували невідомі у масках і склади господарського відділу. За словами начальника УМВС полковника міліції Василя Облещука, звідти винесли все: формений одяг, щити, кийки, шоломи, бронежилети, навіть зброю і боєприпаси. Мало того, що моральний дух працівників УМВС був низьким, їм відразу натякнули, що грошей на ремонти приміщень у державній казні немає.

Ось тому відновлення будівель і матеріально-технічного забезпечення правоохоронців триває досі.

- Загалом 2 мільйони 400 тисяч необхідно тільки на ремонти. У межах 600-700 тисяч ми вже освоїли, – говорить пан Облещук. – Нагадаю, 16 автомобілів згоріли, п’ять не підлягали відновленню. Коли я прийшов на посаду, то застав голі склади господарського відділу.   Бронежилети, шоломи, щити, кийки, формений одяг – все винесли.

Нині, за його словами, у міліції майже на 70% відновили амуніцію. Вже зробили ремонти в адмінприміщеннях обласного управління, а 21 жовтня відкрили чергову частину, де зберігають зброю.

- Лише 170 тисяч гривень дало Міністерство на нові вікна, - додає він. - Решту коштів і матеріалів вишукуємо власними силами. Йдемо до будівельника - одного, другого, кажемо: «Така ситуація, допоможіть міліції». Один дає цеглу, інший - цемент, хтось - робочу силу.

Міська рада, як стверджує пан Облещук, виділила 200 тисяч на ремонтні роботи, організувала ремонт міського відділу. Там навіть працюють робітники жеків, фірми «Добробуд» та інших.

- Вони зібралися і вирішили, що одна фірма робить один кабінет, друга – чергову частину, третя – інший кабінет. Думаю протягом місяця закінчимо ремонт міського управління, - підсумовує він. - Допомагають нам у цьому волонтери, церковні громади, бізнесмени окремі. Так гуртом відбудовуємо те, що палили…

Додамо, що винних у подіях ночі на 19 лютого навіть не шукали. Адже ці люди підпали під амністію, що стосувалася учасників усіх протистоянь.

Софія Левицька