Рекордно високими цінами на електрику ДТЕК Ахметова «привітав» з Великоднем Галичину

аРекордно високими цінами на електрику ДТЕК Ахметова «привітав» з Великоднем Галичину, повідомляють Наші гроші. 20 квітня у Бурштинському енергоострові зафіксована найвища її вартість з початку квітня на ринку, що продає енергоресурс «на добу наперед» — 1677,84 грн за МВт/год або 60 євро за МВт/год. Бурштинський енергоострів включає у себе Закарпатську область, більшу частину Івано-Франківської та Львівської областей. В усіх інших областях України ціна становила 1104 грн або 38 євро за МВт/год.

В Україні останнім часом вартість електроенергії для промисловості, а через товари й послуги — для населення, різко зросла. Чому? Адже ціна на енергоносії (нафту, природний газ, вугілля) у всьому світі впала до рекордних позначок, тарифи на електроенергію в усіх країнах світу істотно знизилися, а в Україні була рекордно тепла зима, промислове виробництво також знизилося, а отже, скоротилося споживання електроенергії.

В усьому світі коронавірус, різке падіння промислового виробництва, закриття підприємств, безробіття спричинили різке падіння цін на енергоресурси: нафту, газ і вугілля. Як виявилося, навіть все це не знизило апетити тих, хто отримує прибутки від продажу енергоносіїв в нашій державі. А може, це ще один спосіб задушити країну в міцних олігархічних обіймах?

Уже в останній тиждень березня в Україні зафіксували різке зростання цін на електроенергію для промислових споживачів. Тариф зріс із 1,3 гривні за кВт-годину до безпрецедентних 1,68 гривні, або на 35 відсотків відносно лютого, буквально кричать у своїх повідомленнях найбільші українські споживачі електроенергії, й уточнюють, що тепер ціна на електроенергію в Україні вдвічі вища, ніж у країнах Європи.

Основний продавець електроенергії в Україні — відомий олігарх Ринат Ахметов. Як сказала народний депутат VIII скликання Вікторія Войціцька в одному зі своїх блогів, він тільки завдяки березневому зростанню ціни на електроенергію за один місяць «відбив» усю суму, яку виділяв на боротьбу з коронавірусом. За її словами, нині в Україні на ринку електроенергії «на добу наперед» ціна на 35 — 135% вища, ніж у сусідніх європейських країнах. Щодо північноєвропейських країн ціни в Україні вищі на 700–900%! Це пояснюється тим, що в Європі працюють високотехнологічні компанії, а також там вільний відкритий і висококонкурентний ринок. Агресивний політичний лоббізм ДТЕКу Ахметова знову приніс очікувані  результати: ціна електроенергії в Україні стала найвищою у Європі, а, може, й у всьому світі. Першими це на собі відчули й згодом ще більше відчують непобутові споживачі: школи, дитячі садочки, лікарні, військові частини, водоканали, заводи, фабрики тощо. Як думаєте, звичайних споживачів, усіх нас, це омине?

Це означає інфляцію, здорожчання всіх товарів і послуг, зниження конкурентоспроможності української економіки на зовнішніх ринках. З часом таке підвищення тарифів, безумовно, докотиться і до населення. Така ситуація найбільш показовий лакмусовий папірець, як поводитиме себе уряд, чи покаже свою незалежність від олігархів та олігархічних монополій, як обіцяли у найвищих ешелонах влади перед виборами рік тому. Або ж, як пояснить, що у всьому світі електроенергія дешевшає, а в Україні навпаки дорожчає? Думається, що ніхто нікому й нічого пояснювати не буде.

А Ринат Ахметов тільки завдяки березневому зростанню ціни електроенергії лише за один місяць «відбив» усю суму, яку виділяв на боротьбу із корона вірусом, каже Вікторія Войціцька. Надто дорого обходиться Україні та українцям така «благодійність».

Рекордно високими цінами на електрику ДТЕК Ахметова «привітав» з Великоднем якраз Галичину, повідомляють Наші гроші. 20 квітня у Бурштинському енергоострові зафіксована найвища її вартість з початку квітня на ринку, що продає енергоресурс «на добу наперед» — 1677,84 грн за МВт/год або 60 євро за МВт/год. Бурштинський енергоострів включає у себе Закарпатську область, більшу частину Івано-Франківської та Львівської областей. В усіх інших областях України ціна становила 1104 грн або 38 євро за МВт/год.

Обурливо й прикро, що вкотре українців використовують як дешеву робочу силу й об’єкти викачування усього, що тільки можна викачати. Для порівняння: після католицького Великодня у низці європейських країн ціни на електроенергію були від’ємні. Тобто фактично люди не платили. У нас, незважаючи на те, що понеділок 20 квітня в Україні був вихідним після Пасхи, електроенергії використовували мало, ціни були найвищими в Європі.

На минулому тижні ДТЕК зупинив свої найбільш прибуткові вугільні шахти «Павлоградвугілля» і тепер вимагає нового підвищення ціни електроенергії — на 20%. Пригадується минулорічне повідомлення про те, що олігарх Рінат Ахметов за 200 млн євро купив віллу у Франції — одну з найдорожчих у світі…

Ціни на електроенергію на ринку «на добу наперед» в Україні й країнах ЄС на понеділок 20 квітня 2020 р. (євро)

Україна, Бурштинський енергоострів — 60;

Україна — об’єднана енергосистема — 38;

Польща — 34;

Естонія, Литва, Латвія — 30;

Румунія, Болгарія — 27;

Австрія, Нідерланди, Великобританія, Австрія — 12;

Чехія, Данія Словаччина — 10;

Франція, Норвегія, Швеція — 5;

Бельгія — 3;

Німеччина — 2.

Тіна Влад.