Рейтингове агентство Moody’s оголосило дефолт Росії

Фото – getty images

Рейтингове агентство Moody’s повідомило про дефолт Росії внаслідок того, що інвестори не отримали виплати за двома випусками єврооблігації на суму 100 мільйонів доларів.

Про це йдеться у повідомленні на сайті агентства, пише “Економічна правда“.

Відповідні виплати не надійшли на рахунки інвесторів на момент закінчення 30-денного пільгового періоду, “що ми розглядаємо як подію дефолту за нашим визначенням”. 

У Moody’s також прокоментували указ президента РФ Владіміра Путіна від 22 червня, яким Росія визначила, що виплачуватиме всі зовнішні борги рублями. Агентство стверджує, що таку подію теж розглядало би як дефолт для облігацій, які не допускають можливості виплати рублями в межах проспекту емісії.

Зазначається, що єврооблігації, випущені Росією після 2018 року, дозволяють за певних умов здійснювати погашення. Однак єврооблігації, випущені до 2018 року, не містять цієї альтернативи.

Крім того, викуп Росією частини свого зовнішнього євроборгу за рублі наприкінці березня Moody’s теж розглядає як подальший дефолт через проблеми з обміном валют – інший тип дефолту згідно з визначення агентства, оскільки власники не отримали первісної юридичної обіцянки.

Читайте також: Санкції діють: у РФ перший за понад століття дефолт за зовнішнім боргом – Bloomberg

Нагадаємо: у Росії вперше з 1918 року відбувся дефолт за суверенним боргом в іноземній валюті через західні санкції, які унеможливили платежі закордонним кредиторам. У Кремлі дефолт заперечують.