“Референдуми” на Донбасі змусять Київ децентралізувати владу – мер Харкова

imagesРеферендуми в Донецькій і Луганській областях повинні стимулювати владу використовувати законні методи волевиявлення і підтримувати народну ініціативу. Про це сказав Харківський міський голова Геннадій Кернес, повідомляє прес-служба Харківської міськради.

“Кожна людина має право висловити свою точку зору, і це не означає, що її не потрібно бачити і чути. На мою думку, сьогодні відбувається підміна понять, коли, з одного боку, говориться про децентралізацію влади та посилення ролі місцевого самоврядування, щоб народ брав владу в свої руки, а з іншого — влада припиняє всі ці спроби. Ми повинні зробити висновки і розібратися з винними в тому, що були допущені жертви, але владі потрібно виходити до народу і виконувати свої обіцянки бути демократами і працювати для людей”, — сказав міський голова.

Нагадаємо, 28 квітня, міський голова Геннадій Кернес під час спортивної пробіжки отримав вогнепальне поранення (куля пройшла кріз легеню та печінку). Охорона одразу доставила пораненого до лікарні Харкова, де він був прооперований.

Пізніше він був транспортований до однієї з клінік в Ізраїлі, де перебуває і досі.

Прокуратура Харківської області здійснює процесуальне керівництво у провадженні за фактом замаху на вбивство Харківського міського голови Геннадія Кернеса, розпочатого за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України (замах на умисне вбивство). Оперативне супроводження розслідування забезпечується особовим складом райвідділів міськуправління внутрішніх справ та УСБУ в області.

Розслідування триває, його хід перебуває на особистому контролі керівництва Генеральної прокуратури України. Правоохоронці розглядають чотирі основні напрями слідства: професійна діяльність, комерційні інтереси, особиста неприязнь та не виключають сепаратистський слід.