Правильне лікування Covid-19 вдома: лікар дав покрокову інструкцію і застеріг від помилок (Відео)

Лікар відділення для хворих на Covid-19 Київської міської лікарні №3 Аріана Мохаммадожет. Фото – “Радіо Свобода”

Хворий на Covid-19 без важких симптомів лікується вдома під наглядом сімейного лікаря. Якщо ж у пацієнта з Covid-19 виникає задишка при елементарних фізичних навантаженнях, як от підйом з ліжка, час бити на сполох і викликати швидку.

Таку рекомендацію дала лікар ковідного відділення Київської міської клінічної лікарні №3 Аріана Мохаммадожет в ході інтерв’ю “Радіо Свобода“.

"Якщо здійнялися з ліжка і починаєте задихатися та не можете відновитися, це вже треба викликати швидку допомогу. Якщо пацієнт взагалі у спокої починає задихатися, це вже ознака того, що пневмонія прогресує і йому необхідно госпіталізуватися", - пояснила медик.

Допоки такий пацієнт чекає на приїзд швидкої, йому треба лягти на живіт для покращення вентиляції легень.

"Лише позиція на животі сприяє специфічному тиску в плевральній порожнині, виправленню діафрагми і, звісно ж, вентиляції тих відділів. Чому ми за них так боремося? Тому що там найбільше відбувається газообмін", - сказала Аріана Мохаммадожет.

Лікар наголосила, що в жодному разі при лікування вдома хворий на коронавірус не може займатись самолікуванням і без призначення лікаря приймати гормони та антибіотики. Це лише погіршить подальший стан хворого.

"Тобто він вже завідомо погіршує прогноз пацієнта, який міг би одужати без призначення гормонів. І це зараз стало прямо пошестю!", - застерегла медик.

Вона наголосила, що найоптимальнішим способом уникнути важкого перебігу коронавірусної хвороби є щеплення проти Covid-19. Лікар закликала якнайшвидше вакцинуватись проти коронавірусу, а в черзі на щеплення дотримуватись соціальної дистанції і не забувати змінювати медичну маску.

Більш докладна покрокова інструкція правильного лікування коронавірусної хвороби вдома і застереження від помилок - у повній версії інтерв'ю "Радіо Свобода" лікаря ковідного відділення Київської міської клінічної лікарні №3 Аріани Мохаммадожет.