Кравчук вказав на нюанс у скандалі з Фокіним: “А хто міг знати?..”

До того, як Вітольд Фокін у ранзі першого заступника голови українського представництва у Мінських переговорах зробив свої сканадльні заяви, позиції Вітольда Фокіна щодо Донбасу ніхто не знав.

Про це сказав ТСН голова української делегації у Тристоронній Контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук.

Читайте також: “Амністія мусить бути загальною”, – повна версія скандального виступу Фокіна на засіданні Комітету ВР (Відео)

Кравчук зазначив, що до роботи в ТКГ  Фокін публічно на тему врегулювання ситуації на Донбасі ніде не висловлювався. Відтак позиція Вітольда Фокіна з цього питання була невідомою. Звідси й такий суспільний резонанс від заяви Фокіна на засіданні Комітету ВР

"Знали чи не знали, що така позиція Вітольда Павловича? Ну а хто її міг знати, якщо він ніде не брав участі у таких політичних дебатах, ви його що бачили десь на телешоу до цього?..  Ні", - взазав на нюанс Кравчук.

Читайте також: Члени української делегації в ТКГ оцінили заяви Фокіна: “Вважаємо дивним”

Глава української делегації у ТКГ Лонік Кравчук зазначив, що після неоднозначних заяв свого першого заступника говорив і з ним. Також із Фокіним спілкувався і представник Офісу Президента України. Зрештою суспільний резонанс вилився в Указ Президента України про виведення Вітольда Фокіна зі складу української делегації на переговорах в Мінську.

Читайте також: Офіс Зеленського заявив, що вже дав оцінку заявам Фокіна

Нагадаємо, посаду першого заступника голови української делегації у ТКГ Вітольд Фокін обіймав трохи більше місяця. За це час зробив кілька заяв, які сколихнули українське суспільство. Зокрема, Фокін заявив, що не бачить доказів військової агресії Росії проти України на Донбасі.

Читайте також: Фокін більше не представляє Україну в Мінському процесі – Зеленський підписав Указ

Наступного дня після такої заяви Фокіна Президент України Указом від 30 вересня  вивів Фокіна зі складу учасників Мінських переговорів від України.