“Раніше “Целокс” був на складах, а тепер його треба замовляти із передоплатою”, – тернополянин Андрій Салагорник (Відео)

P9050061-nТернопільські волонтери допомагають бійцям АТО із медичним забезпеченням. Причому воліють напряму передавати необхідні медикаменти та інше лікарям у зоні бойових дій.

Під час спілкування із журналістами у Тернопільському прес-клубі представники громадських організацій Тернопільщини повідомили,  що у зону АТО відправляють як медикаменти, так і авто.

Читайте також. “Люди гинуть від крововтрати, бо надали допомогу не тому, кому вона потрібна негайно” (Відео)

– Багато з тих, хто був на Майдані, пішов працювати в батальйони медиками. Вони повідомляють нам про те, що їм необхідно.  Ми тут, на місцях, намагаємося їх забезпечувати. Йдеться про знеболювальні, індивідуальні аптечки або комплектуючі до аптечок, – каже представник громадської організації «Медичний загін спецпризначення «Білі Берети» Антон Рекуш.

Бійцям катастрофічно не вистачає транспорту, аби вивозити поранених із зони бойових дій. Тому волонтери Тернопілля вже відправили кілька авто на схід.

- Моя фірма прийняла рішення відправити у зону АТО вантажний автомобіль. Його переобладнають за останніми вимогами медичного транспорту волонтери із Підволочиська, - додав пан Рекуш.

Читайте також. Французи зібрали допомогу для вояків АТО. Тернополян просять допомогти із транспортом (Відео)

За словами голови ГО «Медичний загін спецпризначення «Білі Берети» Андрія Салагорника, забезпечити військових новітніми кровоспинними препаратами не так просто - дістати такі ліки дуже важко.

- Раніше вони були складах, їх можна було дістати через Інтернет. Ми цим користувалися. Та тепер, наприклад, «Целокс» (ізраїльський кровоспинний препарат – прим.) потрібно замовляти завчасно та робити передоплату, - каже він. - За найкращим сценарієм, його зможуть доставити до кінця осені.

Софія Левицька