Раніше по субсидії зверталися близько 5 тисяч сімей тернополян, тепер очікують аншлаг

0SULYMAПро діяльність управління соціальної політики, а також зміни у сфері надання соціальних виплат йшлося сьогодні, 17 червня, на прес-конференції в. о. начальника управління соціальної політики Тернопільської міської ради Володимира Сулими.

Читайте також. Жеки просять підняти оплату за їхні послуги на 50%, бо працюють у збиток (Відео)

– Сьогодні у нашому управління на обліку перебувають близько 19 тисяч людей, які отримують різні державні соціальні допомоги, пільги та компенсації. Це – приблизно на 1800 осіб більше порівняно з минулим роком, – розповідає Володимир Сулима.

Зокрема, для отримання житлових субсидій щороку звертаються близько 5 тисяч сімей. Хоча цього року в управлінні очікують збільшення кількості звернень у зв’язку з підвищенням вартості тарифів комунальних послуг.

Читайте також. “Газ уже подорожчав на 50-60%, але це – не остання хвиля зростання тарифів”, – Віталій Бобрівець

- Уперше Кабінет Міністрів призначив компенсації за додаткові витрати на оплату послуг газопостачання, централізованого постачання гарячої води та централізованого опалення, - додає Володимир Сулима. - Для її отримання тернополяни повинні надати в управління соціальної політики заяву з довідкою про склад сім’ї та довідку про доходи кожного члена сім’ї. Відзначу, що компенсацію не будуть перераховувати громадянам персонально, а надавачам комунальних послуг. А ті, у свою чергу, мінусуватимуть із рахунків осіб певну суму.

До слова, з 1 липня також змінюється розмір виплат при народженні дитини, яка тепер становитиме 41 тис. 280 грн, незалежно від того, яка це дитина у родині. Одноразово виплачуватимуть 10 тис. 320 грн, а решту суми - протягом трьох років по 860 грн щомісяця.

Довідково. В управлінні соціальної політики діє «гаряча лінія», на яку можна звертатися у будь-який час з питань субсидій – 25-55-87, державних допомог - 23-66-04 та компенсацій за додаткові витрати на оплату комунальних послуг – 52-14-03.